Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Noskaidrotas konkursa «Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2018» laureātes

23. maijs, 2019

22. maijā svinīgajā apbalvošanas ceremonijā kultūras pilī «Ziemeļblāzma» tika paziņotas un sveiktas biedrības «Building Design and Construction Council» sadarbībā arī Rīgas domes Īpašuma departamentu rīkotā konkursa «Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2018» laureātes.

Viņu vidū ir arī RTU Arhitektūras fakultātes ar Arhitektūras projektēšanas katedras mācību biroja administratore Inguna Dumbere un Arhitektūras vēstures un teorijas katedras docente Agrita Tipāne. I. Dumbere konkursa apbalvošanas ceremonijā tika sumināta par nozīmīgiem sasniegumiem arhitektūras veicināšanā, savukārt A. Tipāne saņēma apbalvojumu par ieguldījumu arhitektūras nozarē.

Balvas konkursā pasniedz sešās nominācijās. «Gada sieviete arhitektūrā» 2018. gadā ir biroja «Sestais stils» arhitekte Ina Kuļikovska, «Gada sieviete būvniecībā» - uzņēmuma «R.Evolution» būvniecības nodaļas vadītāja Natālija Lebedeva. Nominācijā «Gada sieviete dizainā» balvu ieguva Liepājas Universitātes Mākslas un humanitāro zinātņu fakultātes lektore un dizainere Zigrīda Atāle.

Kā «Gada sieviete arhitektūras veicinātāja» apbalvota uzņēmuma «Brīdis» īpašniece un arhitekte Irina Biržina. «Gada sievietes būvniecības veicinātājas» gods ticis Rīgas Celtniecības koledžas vadītājai Irēna Lūse, savukārt par «Gada sievieti dizaina veicinātāju» atzīta Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Aija Freimane.

Par nozīmīgiem sasniegumiem arhitektūras nozarē tika sveiktas un godinātas arhitektes un jomas veicinātājas Ināra Caunīte, Inese Grundule, Inguna Dumbere un Sanita Adlere, dizaineres un jomas veicinātājas Ilizane Grīnberga, Anda Ozoliņa, Līna Ferbere, Guna Poga un Dita Lesiņa, kā arī būvniecības ekspertes un jomas veicinātājas Madara Rasiņa, Dace Loca, Marina Kārkliņa un Zane Grundiņa-Arāja.

Par ieguldījumu nozarē suminājumus saņēma arhitektes un jomas veicinātājas Hristina Marčuka, Zane Ramiņa, Iveta Lāčauniece, Evisa Dzerkale, Laura Krastiņa un Agrita Tipāne, dizaineres un jomas veicinātājas Kristiana Kazarjana, Ramona Pēkšēna, Sindija Kļaviņa, Agnese Nīmane un Marta Šuste, kā arī būvniecības ekspertes un jomas veicinātājas Agita Eglīte, Sanita Rubene, Natālija Peņugalova, Māra Zvezdina, Tatjana Mušinska, Marina Vintena, Gaļina Aleksandrova, Lija Šēle, Valda Auziņa, Aleksandra Strode, Una Liberte, Anna Sklarova un Ludmila Bernšteine.

Konkurss-forums «Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā» Latvijā norisinājās trešo gadu pēc kārtas. Konkursa mērķis un misija ir popularizēt sabiedriski aktīvas sievietes, izcilas profesionāles, kuras sniegušas īpašu ieguldījumu arhitektūras, dizaina un būvniecības procesos savā valstī vai ārpus tās un piedalījušās pilsētu, ēku vai dizaina tapšanas procesu realizēšanā, veicināšanā vai pasūtīšanā. Forumam šogad tika pieteiktas 43 sievietes.