Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Līdz 25. septembrim studenti var pieteikt savu biznesa ideju pirmsinkubācijas programmā «IdeaLAB»

20. septembris, 2022
«IdeaLAB» Kristiāna Kārkliņa iepazīstina interesentus ar programmas iespējām. Foto: Mārtiņš Zilgalvis, F64

Līdz 25. septembrim iespējams pieteikties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas administrētajā programmā «RTU IdeaLAB», kas studentiem dod iespēju pārliecināties, vai viņu biznesa ideja ir dzīvotspējīga, kā arī iegūt prasmes, kas veicinās tālāku studentu karjeras un biznesa izaugsmi.

2022. gada rudens sezonā studentu komandas pētīs savas biznesa idejas dzīvotspēju, mērķauditoriju un idejas potenciālu. Katrai studentu komandai būs pieejams mentoru un nozares profesionāļu atbalsts. Studenti varēs pretendēt uz ikmēneša stipendijām 200 līdz 228 eiro apmērā. Programmas noslēgumā komandas prezentēs paveikto jaunuzņēmumu ekosistēmas dalībniekiem un ekspertiem, kā arī RTU Dizaina fabrikas pārstāvjiem.

Lai pieteiktos dalībai «RTU IdeaLAB», komandā jābūt vismaz vienam RTU vai Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) studentam. Pieteikšanās un vairāk informācijas.

«RTU IdeaLAB» ir viena no vērienīgās programmas «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» (LJA SIG) aktivitātēm (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»). Tā dod iespēju apgūt uzņēmējdarbības prasmes, apvienojot jaunos un topošos uzņēmējus, mentorus, jaunrades entuziastus, mācībspēkus un investorus, nodrošinot vidi un atbalstu agrīnā attīstības stadijā esošu biznesa ideju realizēšanai. Programma sevī ietver apmācības, kas vērstas uz studentu biznesa ideju izstrādi, validāciju un testēšanu, komandas darba pilnveidošanu, kopīgā mērķa identificēšanu. Pēc programmas daudzas komandas turpina biznesa ideju attīstību, izmantojot RTU vai citu organizāciju atbalsta instrumentus, un sāk uzņēmējdarbību.