Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Līdz 18. oktobrim iespējams pieteikties dalībai pirmsinkubatorā «RTU IdeaLAB»

15. oktobris, 2020
Foto: RTU arhīvs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina studentu pieteikties dalībai pirmsinkubatorā «RTU IdeaLAB» un saņemt atbalstu biznesa ideju attīstībai un uzņēmējdarbības sākšanai.

Lai pieteiktos dalībai, aicinām aizpildīt anketu.

«RTU IdeaLAB» ir pirmsinkubācijas programma, kas dod iespēju apgūt uzņēmējdarbības prasmes, apvienojot jaunos un topošos uzņēmējus, mentorus, jaunrades entuziastus, mācībspēkus un investorus, nodrošinot vidi un atbalstu agrīnā attīstības stadijā esošu biznesa ideju realizēšanai. Agrīns atbalsts ir ļoti nepieciešams un citviet reti pieejams. Programma piedāvā modernu apmācību programmu ar praktiķu iesaisti, kouču sesijas, mentorus, kā arī RTU Dizaina fabrikas tehnisko atbalstu.

Komandām ir pieejams atbalsta fonds līdz 2500 eiro apmērā biznesa idejas attīstībai, piemēram, izpētei, sākotnējai pārbaudei, pirmā prototipa izveidei, individuālām dažādu jomu profesionāļu konsultācijām, finanšu ekspertu un juristu padomiem. RTU studenti, piedaloties programmā, var pretendēt arī uz 200–228 eiro lielu ikmēneša stipendiju. Lai pieteiktos stipendijai, studentam jābūt sekmīgam un bez studiju parādiem
Sezonas noslēgumā vislabāk novērtētā komanda saņems naudas balvu 3000 eiro apmērā, otrās vietas ieguvēji saņems 1500 eiro, bet trešās vietas ieguvēji – 500 eiro.

Pieteikšanās dalībai «ideaLAB» pagarināta, lai tajā savas idejas varētu turpināt attīstīt nedēļas nogalē plānotā studentu hakatona dalībnieki. 16. oktobrī plkst. 16.00 sāksies tiešsaistes hakatons, kurā studentu komandām diennakts laikā būs jāizstrādā inovatīvs inženiertehnisks risinājums un/vai prototips, kas ļautu Ķīpsalas studentu pilsētiņai kļūt videi un studentiem vēl draudzīgākai.

«RTU IdeaLAB» nodrošina atbalstu jaunu vai esošu studentu biznesa ideju attīstībai dažādos tautsaimniecības virzienos. Izmantojot arī citus atbalsta instrumentus, daudzu pirmsinkubatora ideju attīstība tiek turpināta. Piemēram, jaunuzņēmums «SpirulinaNord», kas nodarbojas ar spirulīnas audzēšanu vēsajā klimatā, izmantojot īpašus reaktorus, un stāju koriģējošo kreklu attīstītājs «Correcty» savu produktus jau tirgo. Industrijas interesi saistījis arī «Brocco», kas izstrādā aplikāciju ikdienas pārtikas pirkumu optimizācijai, konvertējot receptes nepieciešamo produktu sarakstā. Šā gada pavasarī idejas attīstītāji plūca laurus pārtikas nozares hakatonā «Future of Food».

«RTU IdeaLAB» ir daļa no vērienīgā projekta «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem»).

RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, kvalificētu ekspertu komandu un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus.