Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Jau desmito gadu darba devēji jauniešiem iesaka izvēlēties studijas RTU

2. jūlijs, 2021

Darba devēji jau desmito gadu visaugstāko atzinību izrāda Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU), kura arī 2021. gadā kļuvusi par darba devēju ieteiktāko augstskolu Latvijā. Darba devēju aptauju rīko Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un karjeras portāls Prakse.lv. Šogad viedokli izteikuši 2652 darba devēji.

Darba devēju ieteiktāko skolu un studiju tops tiek veidots, lai nodrošinātu jauniešiem nepastarpinātu informāciju par darba tirgu, palīdzot pamatskolu, vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu absolventiem izvēlēties tālākās izglītības iespējas, kas nākotnē nodrošinātu veiksmīgu karjeru.

«Darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu un studiju programmu TOPs ir labs informatīvais līdzeklis absolventiem, jo tā veidošanā piedalījās visdažādākie Latvijas uzņēmumi, kuri ir ieinteresēti, lai darba tirgū nonāktu zinoši speciālisti,» saka LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

RTU darba devēju novērtējums ir ļoti nozīmīgs, jo tas jau esošajiem un topošajiem studentiem apliecina, ka RTU studiju programmas atbilst darba tirgus prasībām un darba devēji novērtē RTU absolventu universitātē iegūtās zināšanas. Lai studiju saturu pielāgotu darba tirgus prasībām, RTU iesaista darba devējus studiju programmu izveidē un pilnveidošanā, kā arī ar uzņēmēju atbalstu studiju laikā nodrošina studentiem prakses iespējas un atbalstu karjeras attīstībā.

Darba devēji arī vairākas RTU studiju programmas atzinuši par labākajām, programmu pirmajā desmitniekā iekļaujot RTU studiju programmas «Datorsistēmas» un «Būvniecība». Augstu novērtētas arī citas programmas, piemēram, «Informācijas tehnoloģija», «Enerģētika un elektrotehnika», «Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve», «Arhitektūra», «Loģistikas sistēmu un piegādes ķēdes vadība», «Ķīmija».

Ieteiktāko izglītības iestāžu TOP veidošanā regulāri piedalās liels skaits uzņēmumu, kas norāda uz darba devēju ilgtermiņa stratēģiju personāla piesaistē un vēlmi iesaistīties jauniešu karjeras izvēlē, veicinot ekonomisko attīstību Latvijā.

LDDK un Prakse.lv aicina jauniešus ieklausīties darba devēju viedoklī, izšķiroties par studiju jomu un izglītības iestādi, lai nodrošinātu sev darba iespējas izvēlētajā nozarē.