Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

J. Krastiņš: Mēs atrodamies tieši turpat, kur visas pārējās ievērojamākās Eiropas arhitektūras skolas

7. oktobris, 2019
Prof. Jānis Krastiņš. Ekrānuzņēmums

Globalizācija un studentu apmaiņa ir tik attīstīta, ka mēs atrodamies tieši turpat, kur visas pārējās ievērojamākās Eiropas arhitektūras skolas un ar daudziem desmitiem no tām mums ir arī cieša sadarbība, intervijā LNT raidījumā «900 sekundes», raksturojot situāciju arhitektūras izglītībā tās 150 gadu jubilejas kontekstā, atzina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF) Arhitektūras vēstures un teorijas katedras profesors Jānis Krastiņš.

Raksturojot jauniešu interesi par arhitektūras studijām, profesors uzsvēra, kā tā ir liela, jo katru gadu uz 40 budžeta vietām arhitektūras studiju programmā pretendē vairāk nekā 100 jauniešu. Pēc studiju beigšanas tikai retais dodas uz ārzemēm, lielā kā daļa paliek un strādā tepat Latvijā, radot mūsu apkārtējo vidi.

J. Krastiņš klāstīja savu viedokli arī par Rīgas pilsētplānošanas aktuālākajiem jautājumiem, pieminot, ka starp pēdējos gados labākajām būvēm ir tieši dzīvojamie nami, taču  vienlaikus centrā ir daudzi tukši un neizmantoti nami. Tas liecina par dzīvojamā fonda trūkumu galvaspilsētā.

Profesors raksturoja arī koncertzāles būvniecības ieceri, uzsverot, ka ideja to būvēt uz AB dambja kritiku neiztur, bet kā laba vieta apsverama būtu Andrejosta.

Interviju J. Krastiņu LNT 2019. gada 7. oktobra raidījumā «900 sekundes» var noskatīties skaties.lv.