Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Izsludināts ideju konkurss «Žaņa Lipkes memoriāla izglītības centra ēkas jaunbūve Rīgā, Mazā Balasta dambī 6»

22. oktobris, 2020

Biedrība «Žaņa Lipkes memoriāls» ir izsludinājusi atklātu ideju konkursu «Žaņa Lipkes memoriāla izglītības centra ēkas jaunbūve Rīgā, Mazā Balasta dambī 6».

Konkursa mērķis – iegūt kvalitatīvu, arhitektoniski pādomātu un ekonomiski pamatotu apbūves ieceri ēkas jaunbūvei Rīgā, Mazā Balasta dambī 6, izmantojot radošu sacensību un brīvu konkurenci starp konkursa dalībniekiem.

Konkursa uzdevums – noteikt labāko starp konkursā iesniegtajām, nolikumā un projektēšanas programmā ietvertajām prasībām atbilstošajām idejām, kuru ņemt par pamatu, izstrādājot apbūves ieceri, kas tiks balstīta uz konkursā piedāvāto jaunbūves priekšlikumu.

Konkursa objekts – Žaņa Lipkes memoriāla izglītības centra jaunbūves Rīgā, Mazā Balasta dambī 6, arhitektoniskie risinājumi un konkursa teritorijas ģenerālplāna koncepcija.

Žūrijā – Māris Gailis, Zaiga Gaile, Juris Dambis, Viesturs Celmiņš, Gatis Didrihsons un citi konkursa Rīkotāja nozīmēti eksperti.

Balvu fonds: 8 500 EUR.

Ideju konkurss ir atklāts vienlīdz pieredzējušiem arhitektu birojiem, studentiem, jauniem profesionāļiem un to apvienībām.

Konkursa materiāli

Konkursa norises laiks: 2020. gada 19. oktobris–18. decembris

E-pasts:

Vairāk informācijas par Žaņa Likpes memoriāla izglītības centru «Drosmes māja»

Manifests

Ostas strādnieks Žanis Lipke vācu okupācijas laikā neiespējamos apstākļos glāba cilvēkus, kurus vara un kaimiņi par cilvēkiem neuzskatīja. Tam vajadzēja drosmi un draugus.

Būt drosmīgam nav viegli, būt mazākumā nav viegli. Ienīst un turēt aizdomās citādo ir vieglāk, tam nav pat jāpiepūlas.

Bet mēs tomēr gribam dzīvot valstī, kur līdzcilvēks ir cilvēks. Vēlamies, lai mūsu sabiedrība būtu drosmīga, atbildīga un iejūtīga. Lai tā spētu sadarboties un pašregulēties, negaidot norādes “no augšas”. Un vēlamies strādāt tā labā.

Mēs gribam Rīgā izveidot vietu, kurā pulcētos jauni cilvēki lielas dzīves sākumā, lai taptu noturīgāki pret stereotipiem, pret vispārpieņemtiem un pavirši atkārtotiem naida mītiem.

Pilsoniskā drosme ir jāmāca, tā jātrenē kā muskulis, kā sacīkšu zirgs. Tāpēc Drosmes māja būs treniņlaukums Latvijas bērniem un jauniešiem. Palīdzēsim lauvassirdīm drosmi audzēt un tikt galā arī ar sekām un blaknēm.

Drosmes māja atradīsies tieši līdzās Žaņa Lipkes memoriālam Ķīpsalā, dabiski iekļaujoties «Zināšanu jūdzē», kura jau aptver vairākas universitātes, biznesa centrus, Latvijas Nacionālo bibliotēku un muzejus.

Mūsu mērķis ir augsts, bet sasniedzams – kļūt par jaunās pilsoniskās sabiedrības atbalsta punktu vēstures izzināšanai un drosmīgu, pasauli pārveidojošu ideju realizēšanai.