Arhitektūras fakultāte
Arhitektūras fakultāte

Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi priekšlikumus studijām klātienē jaunajā akadēmiskajā gadā

22. jūnijs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir izstrādājusi konceptuālus priekšlikumus, kā jaunajā akadēmiskajā gadā augstākās izglītības iestādēs klātienē organizēt drošu studiju procesu.

Studijas visos augstākās izglītības līmeņos no 1. septembra ir iespējams organizēt klātienē. RTU izvēlēsies optimālākās studiju formas un to kombinācijas, lai studiju darbs klātienē varētu notikt, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

IZM norāda, ka jaunajā 2021./2022. akadēmiskajā gadā augstākās izglītības iestāžu akadēmiskais un administratīvais personāls un studējošie varēs klātienē apmeklēt universitāti, ja uzrādīs digitālo Covid-19 sertifikātu, tā apliecinot, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19, izslimojusi Covid-19 vai arī ir veikusi Covid-19 testu.

Personām, kurām ir ārsta apstiprinātas medicīniskas  kontrindikācijas vakcinācijai, būs pieejami testi par valsts budžeta līdzekļiem. Pārējām nevakcinētajām personām, lai saņemtu digitālo Covid-19 sertifikātu, būs jāveic Covid-19 analīzes par saviem līdzekļiem.

Aicinām visus izmantot valsts sniegtās brīvi pieejamās vakcinēšanās iespējas, lai rudenī studiju process maksimāli varētu atsākties klātienē Covid-19 drošos apstākļos – atbilstoši RTU izvēlētajām studiju formām.

IZM norāda, ka vienlaikus arī jāņem vērā – ierobežojumu mazināšana izglītības jomā būs atkarīga no veselības ekspertu sniegtajiem viedokļiem. IZM izstrādā arī rīcības scenārijus, lai studijas norisinātos epidemioloģiski drošos apstākļos, ja, situācijai mainoties, nāktos pielāgot studiju īstenošanas nosacījumus.

IZM gatavo kārtību, kā tiks nodrošinātas klātienes mācības no 1. septembra

Raksta autors