Arhitektūras fakultāte
Arhitektūras fakultāte

Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendiju konkurss

11. decembris, 2018
Līdz 19. decembrim (ieskaitot) RTU Arhitektūras fakultātes (AF) akadēmiskā bakalaura studiju programmas 4. kursa studenti un profesionālās maģistra studiju programmas 1. un 2. kursa studenti var pieteikties nodibinājuma «Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds» izsludinātajā konkursā uz gadskārtējo Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendiju.

Arhitekts Ivars Strautmanis bijis daudzpusīga personība – vairāku pilsētbūvniecības projektu un dzīvojamo ēku autors, Salaspils memoriālā ansambļa līdzautors. Līdzās arhitekta praksei viņu vienmēr interesējusi arhitektūras filozofija un māksla. Profesors ir veicis pētījumus arhitekta veidotās telpiskās uztveres laukā, kā arī izveidojis teorētiskās pamatnostādnes arhitektūras un mākslas sintēzē. I. Strautmani pazina arī kā talantīgu grafiķi, kura rokraksts izceļas ar lakoniskām līnijām un izcilām perspektīvām. Būdams smalks vērotājs, Ivars Strautmanis savos darbos niansēti dokumentējis šķietami ikdienišķas ainas un iespaidus par apkārt notiekošo. Viņš atzinis, ka gan arhitektam, gan māksliniekam ir svarīgi saglabāt spēju uz vienu un to pašu lietu paskatīties no dažādiem skatu punktiem un arvien atklāt tajā ko jaunu. I. Strautmanis beidzis Latvijas Valsts universitātes Arhitektūras nodaļu (1956). Strādājis Rīgas pilsētas Arhitektūras un celtniecības nodaļā un Rīgas Ģenerālā plāna birojā. Kopš 1966. gada I. Strautmanis strādājis ar topošajiem arhitektiem. Akadēmiskajā darbā profesors vienmēr ievērojis jauno arhitektu spējas un veicinājis to attīstīšanu. Viņš bija pirmais Latvijas arhitekts, kurš aizstāvējis doktora disertāciju (1975). 1978. gadā kļuvis par profesoru, no 1985. līdz 1997. gadam vadījis Arhitektūras un pilsētbūvniecības katedru, no 2005. līdz 2006. gadam bijis fakultātes dekāns. I. Strautmanis bijis Latvijas Reģionālās arhitektūras akadēmijas prezidents (kopš 1993. gada) un Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktors (2001). 2002. gadā profesors apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Pateicoties Ivara Strautmaņa ziedojumam, nodibinājums «Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds» reizi gadā izsludina konkursu uz Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendiju. Stipendijas mērķis veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā, piedāvājot visplašāko paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā.

Konkursa kārtībā tiks piešķirta viena stipendija 1200 EUR vērtībā.

Lai pieteiktos dalībai konkursā, pretendentiem jāiesniedz:
1.   CV (Curriculum Vitae) - informācija par profesionālo aktivitāti ārpus tiešās studiju programmas apguves;
2.   diplomprojekts vai  studiju darbs.

Pieteikumi jāiesniedz RTU AF,  Rīgā, Ķīpsalas ielā 6, 415. telpā pie Ingunas Dumberes (tālr. 67089116, e-pasts: ) līdz 2018. gada 19. decembrim (ieskaitot). Pieteikums ir arī jāaugšuplādē nodibinājuma «Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds» mājaslapā sadaļā «Aktuālie konkursi» pie «Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendija» un papildus jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa.

Stipendijas svinīgā pasniegšanas ceremonija notiks 20. decembrī plkst. 15 RTU AF, Rīgā, Ķīpsalas ielā 6, 116. telpā.

11. decembris, 2018 plkst. 15:34

Līdzīgi raksti