Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Divi RTU AF studenti izvirzīti gadskārtējai balvai «BAUA Awards 19'»

7. novembris, 2019

9. novembrī no plkst. 10 Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā notiks Baltijas arhitektūras augstskolu labāko diplomandu konkurss «BAUA Awards 19'».

Šogad ikgadējai balvai nominēti četru Latvijas jauno arhitektu darbi, bet kopumā uz to pretendē septiņu Baltijas arhitektūras skolu 16 izcilākie bakalaura un maģistra programmu studentu darbi. Kandidātus balvai izvirza pašas augstskolas.

Divi no balvu pretendentiem ir RTU Arhitektūras fakultātes studenti.

Matijs Babris balvai izvirzīts ar maģistra darbu «Būves kokos dabas tūrisma veicināšanai. Strenču ūdens tūrisma centrs». M. Babris pēta, kā koku mājas var palīdzēt attīstīt dabas tūrismu, sniedzot unikālu un autentisku pieredzi. Darbā apkopota informācija par koku māju būvniecību, vēsturi un veidiem, kā arī intervēti 30 eksperti un organizēti trīs praktiski modelēšanas semināri dažādās Latvijas pašvaldībās. Balstoties uz savākto informāciju un praktisko modelēšanas semināru pieredzi, ierosināts Strenču parka revitalizācijas projekts, lai šajā apgabalā palielinātu ūdens tūristu skaitu. Vietējā autentiskā pirts, plostnieku svētki un psihoneiroloģiskā klīnika nodrošina lieliskus nosacījumus aktīvai un rehabilitējošai dabas terapijai.

Otrs balvas pretendents RTU AF students Jēkabs Šmits bakalaura darbā «Velo koplietošanas risinājumi pilsētvidē» mēģina noskaidrot, kā piesātināto transporta sistēmu dēļ pilsētas maina mobilitātes paradumus, piedāvājot un izvēloties izmantot ilgtspējīgākus transporta veidus, piemēram, velosipēdus un to koplietošanu. Rīgā Pārdaugavas areālā, tā dēvētajā «zināšanu jūdzē» velosipēdu koplietošana varētu būt ļoti svarīga studentu ikdienas mobilitātē. Pie tam tā veicinātu sadarbību starp universitātēm, kas ir velosipēdu infrastruktūras un tās kultūras attīstības katalizators Rīgā, un būtu zīmols un ilgtspējīgs piemērs citām pašvaldībām.

Balvai nominēta arī Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA studente Ruta Rinkule ar maģistra darbu «Saulkrastu novada teritorijas «Silmala» lokālplānojums, mainot teritorijas lietošanas veidu no dārzkopības uz dzīvojamo» un šīs pašas augstskolas studente Helēna Laura Bindemane ar bakalura darbu «Mūsdienīgs studentu mājoklis Torņakalnā».

Visu pretendentu darbus vērtēs profesionāla žūrija, kuras sastāvā ir Starptautiskās Arhitektu savienības ģenerālsekretārs Serbans Tiganas un pārstāvji no katras dalīvbalsts - arhitekte Ilze Mekša (SIA «Wonderfull»), Igns Ogintas («DO Architects») un Narvas pilsētas galvenais arhitekts Ivans Sergejevs.

Ar visiem balvai nominētajiem darbiem var iepazīties, apmeklējot izstādi Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē Durbes ielā 4, Rīgā. Izstāde būs aplūkojama līdz janvāra vidum.