Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Arhitektūras un būvniecības nozares izaicinājumiem veltīts vieslekciju cikls  

15. jūnijs, 2021
.
.
.

Būvniecības nozare mūsdienās saskaras ar lielām problēmām. Produktivitāte ir zema, trūkst kvalificēta darbaspēka. Lai apmierinātu augošo pieprasījumu un samazinātu izmaksas, mums ir jābūvē arvien vairāk un vairāk arvien īsākā laikā. Bet vai digitālie rīki un automatizācija var atrisināt šo pretrunu, vai arī mums ir kritiski jāpārskata visa vērtību ķēde? Vai nākotnē būvlaukumā rosīsies tikai roboti, un vai automatizācija padzīs kvalificētus amatniekus? 

Uz šiem un citiem šobrīd un arī nakotnē aktuāliem jautājumiem atbildes meklēsim ERASMUS+ projekta «New MINDSET for High-Quality European BAUKULTUR: Bridging DIGITAL and CRAFT – BuildDigiCraft» vieslekciju ciklā, kas norisināsies no 16. līdz 18. jūnijam tiešsaistē platfomā Zoom

Lekciju programma 

  • 16. jūnijā plkst. 10.00 Lauri Tūlberga (Lauri Tuulberg), CEO «Welement AS», lekcija «Prefabricated Craftsmenship» 

Lauri Tūlbergs ir studējis rūpniecības inženierzinātnes un loģistikas vadību Honkongas universitātē un ieguvis būvinženiera diplomu Tallinas Tehniskajā universitātē. Strādājis par objektu inženieri un projektu vadītāju projektos, sākot no liela mēroga daudzdzīvokļu mājām līdz tuneļiem un privātām villām. Piedalījies nekustamā īpašuma attīstības projektos, sākot no sākotnējā arhitektūras projekta līdz klienta nodošanai un īpašumtiesībām. Pēdējos piecus gadus pārsvarā ir bijis saistīts ar uzņēmuma «Welement AS» vadību. 

  • 17. jūnijā plkst. 10.00 Henrika Beneša (Henric Benesh), Gēteborgas Universitāte, lekcija «On Situated Knowing, Digitalisation and Two Burning Buildings» 

Henriks Benešs ir arhitekts, pedagogs un pētnieks ar doktora grādu dizainā Gēteborgā, Zviedrijā. Jaunākās aktivitātes – «Pilsētas kurators» (kopā ar Ingridu Martinu Holmbergu, Klāru Melhuishu un Dīnu Salliju), nodarbojoties ar vides un kultūras mantojuma problēmu risināšanu apbūvē un «Tiesības uz dizainu» (kopā ar Onkaru Kularu) – par dizaina izglītību un dizaina mācīšanos tās institucionālajā un profesionālajā vidē un ārpus tās. Pašlaik viņš ir Mākslas un dizaina akadēmijas HDK-Valand vecākais mācībspēks, kā arī Centre for Critical Heritage Studies koordinators un kopš 2019. gada septembra – dekāna vietnieks Tēlotājmākslas, lietišķās un skatuves mākslas fakultātē Gēteborgas Universitātē. 

  • 17. jūnijā plkst. 15.00 profesora Džona Ošendorfa (John Ochsendorf), Masačūsetas Tehnoloģiju institūts, lekcija «Building from History for a Low-Carbon Future» 

Džons Ošendorfs ir Arhitektūras, civilās un vides inženierijas profesora klases vadītājs Masačūsetas Tehnoloģiju institūtā, kur viņš vada pētījumus par pirmsindustriālās būvniecības pieredzi un tradīcijām. Viņš ir daudzu starptautiski godalgotu konstruktīvo risinājumu un  grāmatas «Guastavino Vaulting: The Art of Structural Tile» (Princeton Architectural Press, 2010) autors. Dž. Ošendorfs ir firmas «ODB Engineering» partneris, un no 2017. līdz 2020. gadam viņš bijis Amerikas Akadēmijas Romā direktors. 

  • 18. jūnijā plkst. 10.00 arhitekta Didža Jaunzema lekcija «Symbiosis of The Past and The Future» 

Didža Jaunzema radošajā portfelī ir arhitektūras, pilsētplānošanas un ainavu attīstības projekti, kā arī koncertu, deju un operu izrāžu skatuves arhitektūras risinājumi. Studējis un ieguvis praktisku pieredzi arhitektūrā un pilsētplānošanā Latvijā, Norvēģijā un Itālijā. Piedalījies arhitektūras darbnīcās Nīderlandē un Somijā, Indijā, Ķīnā un Šveicē, kā arī dažādos arhitektūras konkursos Eiropā. D. Jaunzems ir strādājis vienā no vadošajiem arhitektūras birojiem pasaulē «OMA» (Office for Metropolitan Architecture) pie bibliotēkas, izstāžu parka, universitātes projektiem Francijā, Maskavas aglomerācijas projektiem Krievijā un citiem valsts mēroga projektiem Tuvajos Austrumos. 2012. gadā viņš izveidoja savu profesionālo praksi «DJA». Ir Latvijas Arhitektūras 2012. un 2015. Gada balvu laureāts un Gada jaunā arhitekta 2019 titula ieguvējs. 

Pieslēgties visām lekcijām varēs, izmantojot šo saiti.

Vebināra ID: 81192072409 

Parole: BDC_ISP3

ERASMUS+ projekta «New MINDSET for High-Quality European BAUKULTUR: Bridging DIGITAL and CRAFT – BuildDigiCraft» īstenošanā piedalās astoņas Eiropas universitātes, tostarp arī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte.

Kopīgot rakstu

Jaunumi