Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Arhitektūras un būvniecības inženierzinātņu studenti var pieteikties gadskārtējai Gunta Boles balvai

12. decembris, 2019

RTU Arhitektūras fakultātes un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti līdz 18. decembrim aicināti pieteikties gadskārtējai Gunta Boles balvai.

Gunta Boles prēmiju kopš 1991. gada reizi gadā piešķir vienam labākajam RTU būvniecības inženierzinātņu un vienam labākajam arhitektūras studentam vai studentei, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādātā studiju darba profesionālo kvalitāti.

Katrs laureāts saņems 1500,00 ASV dolāru lielu naudas balvu.

Gunta Boles balvas nolikums.

Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti savus pieteikumus var iesniegt līdz 18. decembra plkst. 16 savas fakultātes dekanātā.

Arhitektūras fakultātes studenti pieteikties balvai var līdz 18. decembra plkst. 16 fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 415. telpā.

Tradicionāli Gunta Boles balvas laureātu vārdus uzzinām balvu pasniegšanas ceremonijā īsi pirms Ziemassvētkiem. Šogad tas notiks 19. decembrī plkst. 15 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 4. stāvā, zīmētavā.

Guntis Bole (1934-2018) – latviešu izcelsmes būvinženieris, ģeodēzists, RTU Goda doktors un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavalieris 1944. gadā, būdams 10 gadus vecs, G. Bole kopā ar vecākiem emigrēja uz Vāciju. No 1949. gada viņš dzīvoja ASV, kur, vienlaicīgi strādājot un studējot, ieguva būvinženiera izglītību Newark College of Ingeneering. 1970. gadā G. Bole ieguva plānotāja atļauju, izveidoja un 35 gadus sekmīgi vadīja uzņēmumu G.B. Associates, Inc. Diemžēl, pērnā gada septembrī mecenāts devās mūžībā.

Guntis Bole, zinot, cik svarīgs karjeras sākumā ir pieredzējušo kolēģu atbalsts, ieguldīja savus uzkrājumus, lai nodibinātu Gunta Boles balvu fondu, tādējādi kļūstot par pirmo arhitektūras un būvniecības izglītības mecenātu Latvijā. Pirmā Gunta Boles balva tika pasniegta 1992. gada 17. decembrī, un kopš tā laika tas ir viens no nozīmīgākajiem RTU Arhitektūras fakultātes un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studiju gada notikumiem. 27 gadu laikā Gunta Boles balvu ir saņēmuši 54 studenti.