Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Arhitektūras fakultātes žurnāls «Architecture and Urban Planning» indeksēts prestižajā zinātniskajā «Scopus» datu bāzē

18. jūnijs, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes izdotā žurnāla «Architecture and Urban Planning» iekļaušana izdevniecības «Elsevier» daudznozaru zinātnisko publikāciju bibliogrāfiskās un citēšanas informācijas datubāzē «Scopus» ir svarīgs notikums, jo veicina izdevuma starptautisko atpazīstamību un padara zinātnieku publikācijas arhitektūras un pilsētplānošanas jomā viegli pieejamas starptautiskajai zinātnieku saimei, palielinot to citējamības iespējas, kā arī paver jaunas iespējas RTU pētnieku starptautiskās sadarbības paplašināšanai.

Žurnāla iekļaušana starptautiskajā datu bāzē tiks sākta ar 2020. gada pirmo jeb 15. žurnāla numuru. Indeksācijas process pilnībā tiks īstenots sešu mēnešu laikā, un tas nozīmē, ka pirmās publikācijas «Scopus» būs pieejams decembrī.

Lielākajā daļā ikgadējā žurnāla «Architecture and Urban Planning» publikāciju pasaules un vietējā mēroga saturs un problēmas aplūkotas Baltijas jūras reģiona, Eiropas, Āzijas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas kontekstā. Rakstu autori ir pētnieki un doktorantūras studenti. Žurnāla uzmanības centrā ir arhitektūras un urbānisma vēsture, kultūras mantojuma saglabāšana un attīstīšana, arhitektūras un urbānisma teorijas un kritika, vietējās un pasaules mēroga tendences arhitektūrā un pilsētplānošanā, ilgtspējīga arhitektūra, kā arī pilsētvide un ainavu arhitektūra.

Žurnāls iznāk kopš 2007. gada, tā redaktors ir AF Arhitektūras vēstures un teorijas katedras profesors Jānis Krastiņš, redaktora vietniece – AF Arhitektūras un projektēšanas katedras lektora Alisa Koroļova.

Plašāka informācija par žurnālu «Architecture and Urban Planning»