Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Aicinām balsot par pasākumu cikla «Latvijas arhitektūras izglītībai 150» logo un devīzes idejām

13. maijs, 2019

Līdz 15. maija plkst. 15 RTU Arhitektūras fakultātes dekanātā, Ķīpsalas ielā 6-407, iespējams izvēlēties un nobalstot par sev tīkamāko pasākumu cikla «Latvijas arhitektūras izglītībai 150» logo un devīzes ideju konkursā iesniegto ideju.

Visi konkursā iesniegtie darbi šobrīd ir skatāmi improvizētā izstādē fakultātes 4. stāvā pie zīmētavas.

Labāko konkursa darbu noteiks gan skatītāju balsojuma rezultāti, gan konkursa komisijas - RTU AF dekāna profesora Uģa Bratuškina, dizaineres Danielas Treijas un RTU AF Studentu pašpārvaldes izvirzīta pārstāvja vērtējums.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 16. maijā.

Arhitektūras izglītība Latvijā šogad svin savu 150. jubileju. 1869. gadā Rīgas Politehnikumā atvēra Arhitektūras nodaļu, un tās pirmais absolvents 1874. gadā bija Oskars Bārs. Gadu gaitā arhitektūras izglītība Latvijā ir piedzīvojusi dažādas pārmaiņas – ir mainījušies augstskolu nosaukumi, mājvietas, laikmeta prasības, tomēr visos laikos arhitektūras studijas, tāpat kā arhitekta profesija, ir bijušas pieprasītas un prestižas.

Savu 150. dzimšanas dienu Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte (RTU AF) šoruden iecerējusi svinēt ar pasākumu ciklu «Latvijas arhitektūras izglītībai 150». Izstādēs, grāmatās, konferencēs un saviesīgos burziņos atskatīsimies uz Latvijas arhitektūras izglītības attīstību un iezīmēsim nākotnes perspektīvas.

Lai nodrošināti vienotu visu jubilejas gada pasākumu vizuālo tēlu un sekmētu šīs nozīmīgā notikuma popularizēšanu plašākā sabiedrībā, RTU AF aprīlī izsludināja pasākumu cikla «Latvijas arhitektūras izglītībai 150» logo un devīzes ideju konkursu.

Logo un devīze tiks izmantoti dažādos jubilejas pasākumu informatīvajos un prezentācijas materiālos gan drukātā veidā, gan interneta vidē.

Konkursā varēja piedalīties ikviens interesents.