Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Aicina studentus piedalīties «Produktu attīstības projektā» un izstrādāt inovatīvus produktus

3. augusts, 2020
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina studentus līdz 14. septembrim pieteikties dalībai «Produktu attīstības projekta» (PAP) rudens sezonā. Pavasara sezonā PAP komandas attīstīja idejas plašā jomu spektrā.

PAP programmā studenti izstrādā un attīsta inovatīvus produktus, nodrošinot tehnoloģiju pārnesi un veicinot produktu komercializāciju. Šī programma ir nākamais solis studentiem, kuri apguvuši jaunu produktu izstrādes un komercializācijas studiju moduli. Lai veiksmīgi pieteiktos, studentam vai komandai ir jābūt gatavam un prezentējamam Alfa prototipam. Pieteikties PAP rudens sezonai iespējams šeit

Pavasara semestrī PAP apmācībās piedalījās komandas ar idejām, kas aptvēra plašu jomu spektru, piemēram, komanda «AG Vibez» izstrādājusi taktīlās mūzikas tērpu. Atkarībā no tā, kādu mūziku cilvēks klausās, tiek veidota vibrācijas horeogrāfija pa visu ķermeni, pateicoties tērpā iestrādātiem mikromotoriem, kā arī īpašai programmatūrai. Projekta mērķa auditorija ir vājdzirdīgi cilvēki un melomāni. 

Savukārt komanda «CoffeeChange» eksperimentē ar biokompozītmateriālu, kura pamatā ir izlietoti kafijas biezumi. Idejas autori novērojuši, ka progresējot kafijas dzeršanas kultūrai, pieaug arī atkritumi, ko rada šī industrija. Par laimi, izlietoti kafijas biezumi ir tīrs, bioloģisks atkritums, kas ir viegli apstrādājams, taču nonākot atkritumu poligonā materiāla iespējamais potenciāls zūd. Tādēļ «CoffeeChange» veido funkcionējošu, ilgtspējīgu materiālu, kura pamat-izejviela ir izlietoti kafijas biezumi. Materiāls izmantojams trauku, puķupodu un dažādu dizaina priekšmetu veidošanā. Plašāk par ideju lasāms šeit.

Komanda «Växjö» radījusi tērauda blokus, kas piestiprināmi pie sienas dažādos izkārtojumos (piemēram, kā atverami plauktiņi). Pie tiem ar magnētu palīdzību būtu iespējams piestiprināt, piemēram, apģērbu, ko plānots tuvākajā laikā vilkt atkārtoti. 

PAP attīstītas vēl daudzas citas produktu idejas visdažādākajās sfērās, piemēram, iekārta, kas nākotnē ražos elektrību ekstremāli tālām kosmosa misijām, termokrūze ar viedierīču uzlādes ierīci, stāju koriģējošs t-krekls, mehāniska palīgierīce, ar kuras palīdzību iespējams ar mazāku fizisko piepūli pārvietot smagus priekšmetus pa kāpnēm un vēl vairāki citi inovatīvi risinājumi. 

Papildu informācija. Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar PAP koordinatori Elīnu Miķelsoni:

PAP ir daļa no vērienīgās programmas «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem»), ko RTU īsteno kopš 2019. gada, lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju. Visa līmeņa studentiem ir iespēja pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. Piedaloties aktivitātē, studenti var saņemt 200 eiro (bakalaura un maģistra līmeņa studenti) vai 228 eiro (doktoranti) lielu ikmēneša stipendiju. Lai pieteiktos stipendijai, studentam ir jābūt sekmīgam un bez studiju parādiem.

“Produktu attīstības projekta" pavasara sezonas spilgtākās idejas

Jaunumi