Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Aicina piedalīties seminārā par iedzīvotāju līdzdalību pilsētplānošanā un pilsētvides uzlabošanā

20. janvāris, 2023

Noslēdzot pēcdoktorantūras pētniecības projektu «E-līdzdalība pilsētplānošanā Baltijas valstīs: pieredze, ietekme un iespējas», RTU Arhitektūras fakultāte 30. janvārī plkst. 15.00 aicina uz semināru par iedzīvotāju līdzdalību pilsētplānošanā un pilsētvides uzlabošanā. Seminārā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar projekta norisi, galvenajiem rezultātiem un vadlīnijām līdzdalības procesu plānošanai, kā arī gūt ieskatu līdzdalīgās budžetēšanas izmantošanā iedzīvotāju iesaistei pilsētvides uzlabošanā.

Projekts «E-līdzdalība pilsētplānošanā Baltijas valstīs: pieredze, ietekme un iespējas» tika īstenots RTU Arhitektūras fakultātes Pilsētplānošanas centra paspārnē no 2020. gada 1. februāra līdz 2023. gada 31. janvārim. Tā mērķis bija labāk izprast e-līdzdalības lomu esošajos iedzīvotāju iesaistes procesos pilsētplānošanā un novērtēt e-līdzdalības rīku izmantošanas pievienoto vērtību un potenciālu pilsētplānošanā Baltijas valstīs. Projektā tika analizēti vairāk nekā 20 plānošanas procesi un projekti dažādās Baltijas pilsētās, kā arī īstenotas intervijas un diskusijas ar plānotājiem, kopienu pārstāvjiem un citiem interesentiem.

Projekta noslēguma seminārs norisināsies 30. janvārī plkst. 15.00 tiešsaistē, lietotnē ZOOM. Tajā ar ziņojumiem uzstāsies RTU Arhitektūras fakultātes pētnieces Dr. Lita Akmentiņa un Dr. Alisa Koroļova. Interesentaus aicinām pieteikties pasākumam, aizpildot reģistrācijas anketu.

Projekta laikā izstrādātās vadlīnijas angļu valodā

Projekts tika īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa «Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā» 1.1.1.2. pasākuma «Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts» ietvaros (1.1.1.2/VIAA/3/19/387).