Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Aicina ekspertus pieteikties RTU zinātniski pētniecisko darbu komercializācijas programmai «Co.Lab»

10. novembris, 2022
Foto: F64

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika aicina nozaru ekspertus pieteikties RTU zinātniski pētniecisko darbu komercializācijas programmai «Co.Lab». Programma paredz piesaistīt biznesa līderus, nozares ekspertus, politikas veidotājus doktorantu pētniecības procesā, lai sekmētu tehnoloģiju komercializēšanu.

Kāpēc piedalīties:

• iespēja piedalīties jaunu biznesu izpētē;
  • unikāla pieredze un jaunas zināšanas nozarē;
  • slēgta ekspertu grupa un tīklošana RTU Zinātnes un inovāciju centra projektos.

Kas tiek sagaidīts no eksperta:

• iespēju robežās piedalīties zinātniskā darba komercializācijas stratēģijas izstrādē, pirms tehnoloģijas pārneses un investīciju piesaistes;
  • dalība reizi mēnesī online vai klātienes nodarbībā. Paredzētas 5–6 nodarbības, ieskaitot konsultācijas.

Nozaru apraksti un pieteikšanās.

«Co.Lab» ir pētījuma komercializācijas potenciāla apmācību programma. Tās mērķis ir attīstīt un sekmēt pētniecības un komercdarbības sektoru ciešāku sadarbību, iesaistot jauno zinātnieku – doktorantu pētniecības procesā biznesa līderus, nodrošinot arī pētījuma komerciālā potenciāla izvērtējumu un jaunā zinātnieka uzņēmējspēju un inovatīvās domāšanas veicināšanu. Apmācību laikā doktoranti veido komandu ar iepriekš izvēlētiem industrijas pārstāvjiem, lai izvērtētu pētījuma komercializācijas potenciālu un izstrādātu tā ieviešanas stratēģijas. Jaunajiem pētniekiem šī programma dod plašāku skatījumu uz to, kā viņu paveiktais varētu materializēties, savukārt industrijas pārstāvjiem šī programma piedāvā apgūt un izmantot vēl nebijušas darba metodes.

«Co.Lab» ir viena no vērienīgās programmas «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» aktivitātēm (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»). RTU šo aktivitāti īsteno kopš 2019. gada, lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunradi un uzņēmējspējas.