Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Starptautiskā seminārā diskutēs par nekustamā īpašuma nodokļa nozīmi ilgtspējīgas attīstības plānošanā

30. jūnijs, 2020

7. un 8. jūlijā Linkolna Zemes politikas institūts (Lincoln Institute of Land Policy) sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti, Tieslietu ministriju un Valsts Zemes dienestu, organizē divu dienu tiešsaistes semināru par nekustamā īpašuma masveida vērtēšanu kā bāzi nekustamā īpašuma nodoklim un šī nodokļa nozīmi ilgtspējīgas zemes pārvaldības un sociāli ekonomiskās attīstības plānošanā - Workshop «Improving Value Based Taxation of Real Property in Latvia».

Semināra mērķis ir veidot vienotu priekšstatu, zināšanas un izpratni par nekustamā īpašuma nodokļa lomu tautsaimniecībā un ilgtspējīgā teritoriju attīstībā, īpaši uzsverot ar mājokli saistīto problemātiku un risinājumus šī nodokļa kontekstā.

Semināra laikā Linkolna Zemes politikas institūta eksperti dalīsies zināšanās un pieredzē par nekustamā īpašumu nodokļu politikas veidošanu un masveida vērtēšanu, skarot plašāku šī nodokļa kontekstu, tai skaitā COVID-19 ietekmi.

Linkolna Zemes politikas institūtu seminārā pārstāvēs eksperti no ASV, Kanādas, Dienvidāfrikas Republikas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Linkolna Zemes politikas institūts ir viena no vadošajām ekspertu institūcijām zemes pārvaldības jomā. Institūts nodrošina arī unikālu pētniecību, stipendijas, apmācību un publikācijas zemes pārvaldības jomās, tai skaitā nekustamā īpašuma vērtēšanā, nodokļu politikā, vides un pilsētu attīstībā.

Semināra laikā dalībniekiem jautājumu/atbilžu daļā būs iespēja uzdot jautājumus ekspertiem.

Aicinām izmantot iespēju uzklausīt objektīvu ārvalstu ekspertu viedokli par Latvijai pašlaik aktuālu tēmu!

Informācija par semināra referentiem

Semināra programma

Reģistrācija semināra pirmajai daļai, kas notiks 07.07.2020. plkst. 14.00 – 21.20 pēc Latvijas laika.

Reģistrācija semināra otrajai dienai - 08.07.2020. plkst. 14.00- 19.20 pēc Latvijas laika

Plašāka informācija par semināru un reģistrēšanos dalībai – sūtot e-pastu semināra koordinatorei Sarmītei Barvikai: līdz 06.07.2020. plkst. 12.00.