Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

Uzsākts pētījums par kuģu dīzeļdzinēju izplūdes gāzu attīrīšanu ar elektronu starojumu

18. oktobris, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieki Toms Torims, Kalvis Kravalis un Guntis Pikurs  piedalījās projekta «Daļiņu paātrinātāju industriāla pielietojuma koncepcijas demonstrācijas projektā kuģu izplūdes gāzu attīrīšanai» atklāšanas sapulcē, kas noritēja  no 11. Līdz 12. Oktobrim. Sanāksme notika Kodolķīmijas un Tehnoloģiju Institūtā Varšavā.  Projekta mērķis ir elektronu paātrinātāja integrācija kuģu dīzeļdzinēju izplūdes sistēmā izplūdes gāzu attīrīšana, kas ļaus būtiski samazināt kaitīgās daļiņu, SOx un NOx sastāvdaļas izplūdes gāzēs, lai atbilstu stingrākām prasībām vides aizsardzībā.

RTU ir šī projekta vadošais partneris. Pētījums ir  ARIES projekta koncepcijas pārbaudes projektu uzsaukuma uzvarētājs (ARIES ir «Apvārsnis 2020» projekts, kas paredzēts, lai veicinātu daļiņu paātrinātāju izmantošanu sabiedrības vajadzībām) un bauda pilnīgu CERN atbalstu.

Pētījumu kopīgi īsteno RTU pētnieki, Kodolķīmijas un tehnoloģiju institūts - INCT, Eiropas kodolpētījumu organizācija - CERN, Fraunhoferas bioloģiskās elektronikas institūts, Huddersfieldas Universitāte, UH, ebeam Technologies Europe - ebeam, Remontovas kuģu būvētava - Remontowa, Milgravja Tehnoloģiskais parks - Rīgas kuģu būvētava - RKB, BIOPOLINEX Sp. z o.o. Partneri oficiāli uzsāka projekta izpildi un vienojās par nākamajiem soļiem kas jāveic, lai veiksmīgi realizētu pētījumu.

18. oktobris, 2018 plkst. 10:17