RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
Parādīt izvēlni
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

Studentus aicina pieteikties CERN Baltijas Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju skolai

16. maijs
.
.

Līdz 1. jūnijam studenti ir aicināti pieteikties Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) Baltijas Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju skolai, kas šovasar no 8. līdz 12. augustam Sāmsalā, Igaunijā, un to organizē Tallinas Tehnoloģiju augstskola (TalTech). 

Šogad skolā lekcijas būs veltītas augstas enerģijas fizikas teorijas pamataspektiem, kā arī tiks pievērsta uzmanība patlaban CERN notiekošajiem pētījumiem. Lekcijās tiks apskatīti gan elementārdaļiņu paātrinātāju pamatprincipi, gan pašreizējās progresīvās tehnoloģijas, kā arī to pielietojums. 

Pieteikšanās skolai. 

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc, ja kandidāti līdzvērtīgi atbildīs prasībām, tad priekšroka tiks dota tiem, kuri ir pirmie pieteikušies. 

CERN Baltijas Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju skolu organizē CERN Baltijas grupa, lai veidotu un attīstītu daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju kopienu Baltijā.  

Skola ir ikgadējs pasākums, kas rotācijas kārtībā notiek vienā no Baltijas valstīm. Tajā piedalās CERN Baltijas grupas partnerorganizāciju studenti, kā arī konkursā izraudzīti Eiropas un citu valstu studenti, savukārt lektori ir CERN zinātnieki. 

Pirmo CERN Baltijas Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju skolu 2021. gada augustā rīkoja RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs, un tā notika RTU konferenču un sporta centrā «Ronīši», Klapkalnciemā.  

Informācija par skolu. 

Lektori un programma

 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. maijs plkst. 10:18

Līdzīgi raksti

Jaunumi