Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

RTU profesoru Tomu Torimu atkārtoti ievēl par CERN Baltijas grupas vadītāju

8. aprīlis, 2020
Foto: no CERN arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors un Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) zinātniskais līdzstrādnieks Toms Torims uz vēl vienu termiņu — diviem gadiem — ir ievēlēts par CERN Baltijas grupas priekšsēdētāju, savukārt viņa vietnieka amatā darbu turpina Mario Kadastiks (Mario Kadastik) no Tallinas Nacionālā ķīmijas fizikas un biofizikas institūta.

CERN Baltijas grupas sanāksme notika 7. aprīlī virtuālā formātā, jo Covid-19 saslimšana liedz partneriem tikties klātienē. Sanāksmē partneri apsprieda līdz šim padarīto, kā arī vienojās par kopējām aktivitātēm nākotnē, lai veicinātu Baltijas valstu sadarbību ar CERN.

CERN Baltijas grupa ir dibināta 2018. gadā, lai koordinētu zinātniskās aktivitātes starp Baltijas valstīm un CERN. Baltijas grupā ietilpst galvenās Baltijas valstu universitātes – RTU, Latvijas universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Kauņas Tehnoloģiju universitāte, Viļņas universitāte, Tallinas Nacionālais ķīmijas fizikas un biofizikas institūts, Tallinas Tehnoloģiju universitāte un Tartu universitāte.

8. aprīlis, 2020 plkst. 19:54