Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

RTU ar vieslekciju uzstāsies CERN zinātnieks Dr. Paul Collier

1. oktobris, 2013

Piektdien, 4. oktobrī, plkst. 15 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ar vieslekciju «Large Hadron Collider – Status and Plans» uzstāsies Eiropas kodolpētniecības centra CERN (Conseil Europeen pour la Rechercle Nucleaire) Daļiņu kūļu izpētes nodaļas (Beams Department) vadītājs Dr. Paul Collier.

Lekcija notiks 4. oktobrī plkst. 15 RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes ēkā, Āzenes ielā 14/24,Rīgā, 101. auditorijā. Lekcija notiks angļu valodā, to var apmeklēt ikviens interesents, ieeja bez maksas.

Pieteikšanās, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

Dr.Collier  savā lekcijā stāstīs par Lielā hadronu pretkūļu paātrinātāja (LHC)  izveidošanu, tagadējo darbību un nākotnes iecerēm. Klātesošie tiks iepazīstināti ar tehniskās, vadības un darbības problēmām LHC lietošanā un veidošanā.

Tiks aprakstīts pašreizējais stāvoklis un darbības pārtraukšana, kā arī sagaidāmās perspektīvas, kad LHC atsāks darbību 2015. gadā. Jauninājumu plāns jau ir izstrādāts un Dr. P. Collier iepazīstinās ar galvenajām izmaiņām, kas tiks veiktas. Tāpat tiks runāts par pētījumiem, kurus ir paredzēts veikt un kā tie tiks nodrošināti.

Dr. P. Collier Rīgā viesosies no 2. līdz 5. oktobrim unviesošanās laikā tiksies ar RTU vadību, kā arī apmeklēs jauno RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā, viesosies laboratorijās un tiksies ar RTU Tehniskās fizikas institūta pārstāvjiem.

Šī ir pirmā CERN pētnieku vizīte Latvijā, kuras laikā tiks lasīta lekcija arī studentiem. Darbs pie lekcijas plānošanas sākās pēc RTU studentu viesošanās CERN, kas notika šā gada jūnija sākumā.

1. oktobris, 2013 plkst. 9:33