Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

Rīgā notiek ARIES inovatīvo koncepciju fonda projekta «Daļiņu paātrinātāju industriāla pielietojuma koncepcijas demonstrācijas projektā kuģu izplūdes gāzu attīrīšanai» tehniskā sanāksme

14. septembris, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieki kopā ar Rīgas kuģu būvētavu organizēja tehnisko sanāksmi ARIES inovatīvo koncepciju fonda projekta «Daļiņu paātrinātāju industriāla pielietojuma koncepcijas demonstrācijas projektā kuģu izplūdes gāzu attīrīšanai» apspriešanai.

Projektu tikko apstiprināja īstenošanai ARIES valde (ARIES ir «Apvārsnis 2020» projekts, kas paredzēts, lai veicinātu daļiņu paātrinātāju izmantošanu sabiedrības vajadzībām) un oficiāli tas tiks uzsākts 10. oktobrī ar sanāksmi Varšavā. RTU ir šā projekta vadošais partneris. Pētījumu kopīgi īsteno RTU zinātniskie pētnieki, Kodolķīmijas un tehnoloģiju institūts - INCT, Eiropas kodolpētījumu organizācija - CERN, Fraunhoferas bioloģiskās elektronikas institūts, Huddersfieldas Universitāte, UH, ebeam Technologies Europe - ebeam, Remontovas kuģu būvētava - Remontowa, Milgravja Tehnoloģiskais parks - Rīgas kuģu būvētava - RKB, BIOPOLINEX Sp. z o.o. vēlas strādāt pie elektronu paātrinātāja integrācijas kuģu dīzeļdzinēju izplūdes sistēmā izplūdes gāzu attīrīšanai, lai atbilstu stingrākām prasībām vides aizsardzībā. Kuģu izplūdes gāzes ir nopietns piesārņojuma avots, un apstarošana ar elektroniem ļaus būtiski samazināt kaitīgās SOx un NOx sastāvdaļas izplūdes gāzēs, tādējādi samazinot kaitējumu dabai. Projekta konsorcija partneri vienojās par nākamajiem soļiem un Varšavā ieradīsies ar rezultātiem tālākai apspriešanai.

14. septembris, 2018 plkst. 10:27