Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Parādīt izvēlni
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

Mediķi, fiziķi un inženieri CERN apspriež iespējas Baltijā veidot inovatīvu daļiņu terapijas centru

25. maijs, 2023
.
.
.
Foto: CERN

Lai diskutētu par nepieciešamību Baltijā veidot inovatīvu daļiņu terapijas centru, 24. un 25. maijā Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) norisinās seminārs «Particle therapy - future for the Baltic States? State-of-play, synergies and challenges», kas pulcē mediķus, medicīnas fiziķus, fiziķus, inženierus un citus ekspertus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. 

Ir iecere inovatīvu daļiņu terapijas centru veidot kā nākotnes projektu, kurā ar inovatīvām metodēm varētu ārstēt līdz šim grūti ārstējamas onkoloģiskas slimības. Iecerēts, ka centra darbība balstītos trīs virzienos – nodrošinātu zinātnisko pētniecību, vēža klīnisko ārstēšanu ar protonu un jonu terapiju, kā arī sadarbību ar industriju, nodrošinot centram nepieciešamo infrastruktūru. Konceptuālā līmenī par šāda centra izveidi Baltijā ir vienojusies CERN Baltijas grupa, kas koordinē Baltijas valstu un CERN sadarbību.  

Inovatīvā daļiņu terapijas centra izveide norisinās sadarbībā ar CERN projektu NIMMS (Next Ion Medical Machine Study), kura mērķis ir radīt jaunākās paaudzes paātrinātāju tehnoloģijas onkoloģisko slimību ārstēšanai ar jonu terapiju. Šajā projektā ir iesaistījušies arī CERN strādājošie Latvijas zinātnieki. 

Seminārā tiekas augsta līmeņa jomas profesionāļi – klīniskās staru terapijas, nukleārās medicīnas, radioloģijas speciālisti, medicīnas fiziķi, kā arī citi profesionāļi, lai izveidotu starpdisciplināru sadarbību onkoloģisko slimību ārstēšanā, kas varētu kļūt par pamatu jaunā centra izveidei, kā arī lai iepazītos ar CERN aktivitātēm medicīnas jomā. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

25. maijs, 2023 plkst. 0:44

Līdzīgi raksti

Jaunumi