Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

Jūnija beigās notiks pirmā CERN Baltijas konference

4. jūnijs, 2021
Foto: CERN

28.–30. jūnijā norisināsies pirmā Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) Baltijas konference, ko šogad organizē Tartu universitāte. Konferences mērķis – stiprināt CERN Baltijas grupas partneru  un citu ieinteresēto pušu sadarbību, kā arī izveidot starpdisciplināru sadarbības platformu plašākai ilgtermiņa Baltijas valstu sadarbībai.

Konference tematiski apkopos Baltijas valstīs patlaban īstenotās aktivitātes, kas notiek sadarbībā ar CERN tā zinātniskajai darbībai raksturīgajās jomās – daļiņu fizikā un paātrinātāju tehnoloģijās, kā arī citās pētniecības jomās, piemēram, lieljaudas skaitļošanas tehnoloģijām, datu apkopošanu un analīzi, inženierzinātnēm, informācijas tehnoloģijām.

Konferencē  aicināti piedalīties ne tikai zinātnieki, bet arī industrijas pārstāvji un lēmumu pieņēmēji.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, konference notiks tiešsaistē.

Šī ir pirmā CERN Baltijas konference, taču tā ir iecerēta kā ikgadējs pasākums, kuru  secīgi organizēs kāds no CERN Baltijas grupas dalībniekiem.

CERN Baltijas grupa ir dibināta 2018. gadā, un tajā ietilpst galvenās Baltijas valstu universitātes – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Kauņas Tehnoloģiju universitāte, Viļņas universitāte, Tallinas Nacionālais ķīmijas fizikas un biofizikas institūts, Tallinas Tehnoloģiju universitāte un Tartu universitāte, Vitauta Dižā Universitāte.

Latvijas sadarbība ar CERN jau tuvākajā nākotnē kļūs vēl intensīvāka, jo šajā vasarā Latvija pievienosies CERN asociētās dalībvalsts statusā. Tas Latvijas zinātniekiem pavērs plašas iespējas strādāt vienā no pasaules spēcīgākajiem zinātnes centriem, savukārt Latvijas uzņēmējiem – iespēju piedalīties CERN iepirkumos un piedāvāt savus produktus un pakalpojumus, kas nepieciešami zinātniskās darbības nodrošināšanai.

Reģistrācija un plašāka informācija par konferenci.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments