Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Parādīt izvēlni
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

Jaunais zinātnieks Kristaps Paļskis saņem RTU Atzinības rakstu

11. novembris, 2022
.
.
.
Jaunajam zinātniekam Kristapam Paļskim (labajā pusē) RTU Atzinības rakstu pasniedza RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Sakot paldies par ieguldījumu zinātniskajā darbā, strādājot Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors Tālis Juhna 11. novembrī pasniedza Atzinības rakstu un RTU 160. jubilejas apbalvojuma zīmi RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra pētniekam Kristapam Paļskim.

RTU Atzinības rakstu jaunais zinātnieks saņem par izcilu sniegumu pētniecībā, nozīmīgu personisko ieguldījumu un mērķtiecīgu darbu vairākos CERN starptautiskajos projektos, popularizējot RTU vārdu pasaulē, savukārt RTU jubilejas apbalvojums – sudrabā kaltā piespraude – simbolizē izaugsmi, attīstību un jaunradi.

Kristaps ir medicīnas fiziķis, RTU absolvējis Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes piedāvāto studiju programmu «Medicīnas inženierija un fizika» un patlaban ir viens no pirmajiem RTU un Latvijas Universitātes kopējās doktorantūras studiju programmas «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas» studentiem. Viņš savā doktora darbā, kas top, pētījumu veicot CERN, pēta staru terapijas nākotnes iespējas – kā CERN lietotās paātrinātāju tehnoloģijas izmantot vēža terapijā. Šis ir jauns un perspektīvs zinātnes virziens, kurā, izmantojot CERN sniegtās iespējas, Kristaps var nodarboties ar pētniecību, kas Latvijā nav iespējama. 

Kristaps ir arī viens no Latvijas zinātnieku grupas, kas strādā pie nākotnes projekta – inovatīva daļiņu terapijas centra izveides Baltijas valstīs. Tajā būtu iespēja veikt pētījumus, kā ar inovatīvām metodēm ārstēt līdz šim grūti ārstējamās onkoloģiskās slimības, un līdz ar to Baltijas reģionā attīstīt jaunu pētniecības virzienu. 

Pavisam nesen, oktobrī, Kristaps arī piedalījās RTU rīkotajā pirmajā «TEDx Riga Technical University» pasākumā, kurā kopā ar citiem Latvijas un pasaules zinātniekiem dalījās ar savu pieredzes un iedvesmas stāstu par savu darbu zinātnē. 

Kristaps Paļskis saņem Atzinības rakstu

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. novembris, 2022 plkst. 11:01

Līdzīgi raksti

Jaunumi