Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Parādīt izvēlni
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

Baltijas zinātnieki un viņu sadarbības partneri pulcēsies otrajā CERN Baltijas konferencē

29. septembris, 2022
.
.
Foto: CERN

Baltijas zinātnieki, uzņēmēji, lēmumpieņēmēji un Eiropas  Kodolpētniecības centra (CERN) pārstāvji 10.–12. oktobrī pulcēsies jau otrajā Baltijas konferencē «The 2nd CERN Baltic Conference – CBC 2022», kas šogad norisināsies Viļņā, Lietuvā. Konferences mērķis – stiprināt CERN Baltijas grupas partneru  un citu ieinteresēto pušu sadarbību, kā arī izveidot starpdisciplināru platformu plašākai Baltijas valstu ilgtermiņa sadarbībai ar CERN.

Saturiski konferencē iecerēts aptvert visu jomu – fizikas, inženierzinātņu, skaitļošanas tehnoloģiju, pētniecības, industrijas, lēmumpieņemšanas procesa – spektru, kurā Latvija, Lietuva un Igaunija sadarbojas ar CERN. Konferences dalībnieki stāstīs par saviem pētījumiem gan fundamentālajās, gan lietišķajās zinātnēs, kas tematiski aptver gan paātrinātāju tehnoloģijas, detektoru darbību, augstās tehnoloģijas, augstas enerģijas fiziku, datu zinātni, IT tehnoloģijas, kā arī nukleāro medicīnu. Zinātnieki dalīsies pieredzē, kādus pētījumus veic, sadarbojoties ar CERN, un kādi ir viņu panākumi. 

Pirmā CERN Baltijas valstu konference notika 2021. gadā, un tā parādīja, ka Baltijas valstu universitātes un zinātniskās institūcijas spēj strādāt partnerībā ar CERN ne tikai CERN Baltijas grupas sastāvā, bet daudz plašākā veidolā. 

Lai Latvija, Lietuva un Igaunija efektīvāk varētu sadarboties ar CERN, 2018. gadā tika nodibināta CERN Baltijas grupa, kuras mērķis ir koordinēt darbu starp Baltijas valstīm un CERN. Patlaban visas Baltijas valstis CERN ir asociēto dalībvalstu statusā, taču ir sākušas ceļu uz pilnvērtīgu dalību šajā Eiropas nozīmīgākajā zinātniskajā centrā.

Konferences apraksts

 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. septembris, 2022 plkst. 18:44

Līdzīgi raksti

Jaunumi