RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
Parādīt izvēlni
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

Zinātniskā darbība

RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra zinātniskā darbība augstas enerģijas daļiņu fizikas jomā noris sekojošās disciplīnās:

  • Top kvarku fizika - hadronu strūklu saistība krāsu laukā, sabrūkot top kvarkam;
  • Adittive manufacturing;
  • Drošības sistēma.

Additive manufacturing

Līdz ar 3D printēšanas tehnoloģijām aizvien aktuālāka paliek materiālu uzkausēšana ar lāzeru - tās pielietojumi pāraug no nišas produktiem uz daudzfunkcionālu ražošanas risinājumu, ko šodien izmanto daudzās mašīnbūves nozarēs. Uzkausēšana ar lāzeru rada izteiktu pievienoto vērtību kosmosa, automobiļu un kuģu remonta nozarēs pateicoties augstajai efektivitātei, precizitātei un ekonomiskajiem ieguvumiem. Iepriekšminētā tehnoloģija ir ļoti elastīga un ir piemērota mikro un makro in-situ remontam pielietojot dažādus materiālus. Uzkausēšanas iekārtas, instrumenti un tehniskie risinājumi kļūst arvien kompaktāki, precīzāki, produktīvāki un daudzpusīgāki. Ņemot vērā minēto, uzkausēšana ar lāzeru ir daudzsološa tehnoloģija FCC tuneļa struktūru un elementu remontam. Tehnoloģija arī varētu tikt pielietota jau esošajā LHC tunelī izmantojot robotizētās inspekcijas un uzturēšanas platformas.

Drošības sistēma

RTU doktorants šobrīd CERN īsteno šo pētījumu par bezkontakta cilvēka klātbūtnes un vitālo dzīvības parametru noteikšanas sistēmu, kas uztver cilvēka ķermeņa fizioloģiskos signālus grūti pieejamās vietās un skarbos apstākļos.

Top kvarku fizika