Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Telpas

Telpas

Tagadējā Arhitektūras un dizaina institūta ēkā kādreiz atradās RTU studentu ēdnīca. Vēlāk telpās iemājoja klubs «Robinsons», kur pulcējās metāla, hard core un pankroka aktīvie un pasīvie fani. Pēc «Robinsona» slēgšanas ēka ilgu laiku bija pamesta novārtā.

2011. gadā arhitektu birojs «Valeinis un Stepe» izstrādāja un uzsāka īstenot ēkas renovācijas projektu. Jaunās ēkas koncepta radīšanā piedalījās arī fakultātes studenti, un tika ņemta vērā ārvalstu arhitektūras skolu pieredze. Renovēto ēku atklāja 2013. gada jūnijā. 2014. gadā ēkas renovācijas projekta autori arhitekti Ģirts Valeinis, Jānis Prusaks, Kristīne Krakope, Signe Zihelmane un inženieris Artis Silmanovičs saņēma Rīgas gada balvu arhitektūrā par kompetenci un degsmi 21. gadsimta augstākās izglītības un pētniecības prasībām atbilstošas sabiedriskas būves izveidošanā.

Ēkā ir ievēroti vairāki ilgtspējības pamatprincipi - daļēji izmantota vecās celtnes konstrukcija, ventilējamo fasāžu un ārējā apēnojuma elementu iekļaušana telpu pārkaršanas un dzesēšanas jaudas pieprasījuma samazināšanai, būvniecībā ir lietoti vietējie materiāli, nodrošināta nepieciešamā dienasgaisma, ieviesta centralizēta vadības sistēma, tā nodrošinot efektīvu inženierkomunikāciju izmantošanu un ļaujot optimizēt ekspluatācijas izmaksas.

Ēka ir «caurspīdīga», ar integrētu darbnīcu vidi, kas atvieglo komunikāciju ikdienā. Ātrijs un konferenču telpas pirmajā stāvā ir lieliski piemērotas vietas dažādiem publiskiem pasākumiem un izstādēm.

Arhitektūras un dizaina institūta ēka ir pieejama cilvēkiem ar invaliditāti. Ēkā ir pieejams lifts. Katrā stāvā personām ar kustību traucējumiem ir nodrošinātas īpaši aprīkotas labierīcības. Ēkā ir vienota norāžu sistēma. Norādes par auditoriju numuriem ir novietotas blakus durvīm augstumā (1300 - 1800 mm). Ir arī kontrastējošas norādes. Iespējams padarīt stikla virsmas (durvis vai sienas) pamanāmas personām ar redzes traucējumiem. 

Dodies virtuālā tūrē par Arhitektūras un dizaina institūta ēku!