Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU studentu radīto tērpu kolekciju un dizaina objektu izstāde «R:ADI TU»

23. maijs - 1. jūlijs
.
.
.

Ilgtspējīgas tekstila apstrādes tehnoloģijas, ekoloģiski risinājumi un citas mūsdienu apģērba un dizaina tendences līdz jūlija sākumam var iepazīt, apmeklējot Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta (RTU ADI) īstenotās studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» studentu radīto tērpu kolekciju un dizaina  izstādē «R:ADI TU».

Izstādes ekspozīcijā iekļauti topošo produktu dizaineru, apģērbu un tekstila ražošanas inženieru un arhitektu bakalaura darbi, kas atspoguļo RTU ADI studentu radošās idejas un pasaules skatījumu.

Visas tērpu kolekcijas vieno kopīgs temats «Ilūziju mistērija». Veidojot tērpu kolekcijas, studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» studentes ir atradušas savu ilūziju un mistēriju esenci, sākot ar vizuāli viegli uztveramām atsaucēm uz pazīstamiem motīviem, piemēram, stāstu par Alisi Brīnumzemē vai klasiskajiem cirka tēliem un krāsu simboliku un beidzot ar sarežģītām idejām un dizaina piedāvājumiem.

Pārstrāde, bezatlikumu piegriešana, ekoloģiski risinājumi ir neatņemama mūsdienu apģērbu dizaina sastāvdaļa, tāpēc kolekciju autores fokusējas tieši uz tērpu ilgtspēju un valkājamību. Radot tērpu kolekcijas, studentes likušas lietā zināšanas par tekstilu, tā apstrādes tehnoloģijām, pašas zīmējušas tērpu skices, konstruējušas piegrieztnes un pašas tērpus arī izgatavojušas, līdz ar to var droši apgalvot, ka autorēm vienlīdz svarīgs ir gan tērpu dizains, gan materiālu tehnoloģijas. 

Savukārt topošie dizaineri skatītāju vērtējumam nodevuši savus bakalaura darbus – spēles, interjera objektus, mēbeles, dažādus aksesuārus un citus dizaina objektus. 

Studentu darbu izstāde būs skatāma ADI, Ķīpsalas ielā 6, 2. stāvā līdz jūlija sākumam darbdienās plkst. 9.00–20.00 un sestdienās plkst. 10.00–17.00.  Ieeja – bez maksas.

Pasākumu «R:ADI TU» atbalsta RTU Attīstības fonds, uzņēmums «Tread Solutions», SIA «Lindstrom», AS «Lauma», SIA «MUZE», SIA «TCore», «Schwarzkopf», «Abavas vīns», «Madara cosmetics», «Skrīveru saldumi» un «Hairtex».

Kopīgot rakstu

Kalendārs