Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Koktēlniecības plenērs Vika pasaku parkā Dikļos

10. - 14. jūnijs

Kocēnu novadā, Dikļos, kur atrodas Vika jeb rakstnieka Viktora Kalniņa pasaku parks, reizi gadā pulcējas koktēlnieki, lai piedalītos plenērā un papildinātu parka ekspozīciju ar jauniem bērnu iemīļotiem Vika pasaku tēliem. Ikviens, kurš vēlas piedalīties esošās koka skulptūru ekspozīcijas papildināšanā, aicināts piedalīties plenērā, kas šogad norisināsies no 10. līdz 14. jūnijam.

Vika pasaku parks izveidots, lai rosinātu bērnus iepazīt viņiem domāto literatūru un veicinātu viņu iztēles attīstību. Parkā var sastapt jau gandrīz 30 Vika pasaku varoņus. Šeit mājo Sarežģītais zvirbulēns, Ness un Nessija, Rūņu Dūķītis un citi pasaku tēli.

Plenēra dalībnieku uzdevums ir pēc Vika pasaku motīviem izveidot jaunas koka skulptūras. Radošās darbnīcas vadība jau vairākus gadus ir uzticēta RTU Arhitektūras un dizaina institūta lektoram Jānim Kalniņam.

Pasākuma organizatori būs sarūpējuši visus darbam nepieciešamos materiālus un nodrošinās dalībniekiem arī maltītes un guļvietas. Kokapstrādes instrumenti nebūs centralizēti nodrošināti, tāpēc katram dalībniekam jāņem līdzi savu darbarīki.

Aicinām studentus, koktēlniekus un citus interesentus pieteikt savu dalību koktēlniecības plenērā, aizpildot reģistrācijas anketu.

Ja rodas jautājumi, lūdzam sazināties ar plenēra organizatoriem Innu Krēsliņu tālr. 26486115; e-pasta adrese: vai Jāni Kalniņu tālr. 29117878, e-pasta adrese: .

Dikļu Kultūras centrs plenēru tradicionāli organizē kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūtu. Pasākumu atbalsta «MAKITA».

Vika pasaku parks tika izveidots 2006. gadā, un ik gadu to apmeklē aptuveni 5000 viesu.

Kalendārs