Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Industriālā mantojuma dienas 2024. Lekcija par Rīgas filharmoniju

12. jūnijs, 19:00
.
.
.

12. jūnijā plkst. 19.00-20.30 notiks Industriālā mantojuma dienu (IMD) trešās sezonas pirmā lekcija, kurā arhitekti, Latvijas Arhitektu savienības biedri biroja «Mailītis Arhitekti» dibinātājs Austris Mailītis un «MARK arhitekti» vadošais arhitekts Jānis Sauka stāstīs par Rīgas filharmonijas projektu.

2023. gada 12. decembrī arhitektu biroju «Mailītis Arhitekti» un «MARK arhitekti» darbs ieguva 1. vietu starptautiskajā Rīgas filharmonijas metu konkursā. Jaunā Rīgas filharmonija atradīsies Rīgas vēsturiskajā centrā, Kronvalda parkā. Tā tiks veidota, pārbūvējot esošo modernisma mantojumu — arhitektu Jura Gertmana un Valērija Kadirkova projektēto un 1981. gadā celto Rīgas Kongresu namu.
Kā cieņpilni pārveidot esošo arhitektūru, lai reizē radītu jaunas vērtības — dzīvīgu pilsētvidi, izcilu telpu mūzikai, kā arī laikmetīgu un iedvesmojošu tēlu? Austris Mailītis un Jānis Sauka aicina uz sarunu, lai stāstītu par projektu un diskutētu par izaicinājumiem, radot jauno Rīgas filharmoniju.

Vakara programma

Pasākums notiks «Manufaktūrā Brūzis» Brīvības ielā 401c, Rīgā.

Ieeja bez maksas.

Lekcijas apmeklējums sertificētiem arhitektiem dod 1 kompetences paaugstināšanas kredītpunktu formālās izvēles pasākumu sadaļā. Aicinām ierasties laicīgi, lai reģistrētos!

Reģistrēšanās lekcijai.

Industriālā mantojuma dienas 2024 rīko Latvijas Arhitektu savienība, radošais kvartāls «Provodņiks» un «Brūzis Manufaktūra».

Pasākuma atbalstītāji: nekustamo īpašumu attīstītājs «Realto», biedrība «Attīstībai un nākotnei», biedrība «Plēšas», Latvijas Nacionālā bibliotēka. Finansiālais atbalsts – LR Kultūras ministrija.

«Brūzis Manufaktūra» ir 2022. gada Latvijas Arhitektūras gada balvas Gada balvas ieguvējs (autori: SIA «Sampling», Manten Devriendt, Liene Jākobsone). Brūzis atrodas vēsturiskā ražošanas ēkā, kas pielāgota alus darītavas un bāra vajadzībām. Projekta koncepcijas pamatā ir arhitektu vēlme izcelt šīs necilās ēkas ilgo mūžu un vairākkārt dažādos laika periodos piedzīvoto pārbūvi. Rezultāts estetizē atšķirīgās būvniecības pieejas un paņēmienus, papildinot tos ar jaunu, laikmetīgu uzslāņojumu, kas kārtējo reizi piemēro ēku citai funkcijai. Ēkas vizuālais tēls iecerēts kā ilgtspējas un atkārtotas izmantošanas manifestācija. Arī iekštelpu dizains ietver gan iepriekš lietotas, gan no ēkas teritorijā atrodamiem materiāliem izgatavotas mēbeles.

Kopīgot rakstu

Kalendārs