Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU Pētniecības platformu seminārā diskutēs par aktuālajiem pētījumiem un projektiem mobilitātes un mikromobilitātes jomā

20. maijs

Lai iepazīstinātu ar aktuālajiem projektiem un pētījumiem pilsētvides attīstībā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātņu prorektora dienests un pētniecības platformas «Pilsētas un attīstība» koordinatori aicina kolēģus un citus interesentus 31. maijā no plkst. 10.00 līdz 12.15 uz Pētniecības platformu semināru.

Šoreiz semināra fokusā būs mobilitātes un mikromobilitātes jautājumi. Transporta un mobilitātes sektoram pilsētvidē vienmēr ir bijusi svarīga loma. Šobrīd Eiropas Komisijas noteiktais «Zaļais kurss» un mūsdienīgu pilsētu attīstības koncepcijas paredz jaunas izmaiņas mobilitātē. Arvien vairāk dominē zaļās un viedās tehnoloģijas – sākot ar dažādām piedziņas tehnoloģijām, degvielām līdz pat IoT un mākslīgajam intelektam. Kāda būs nākotnes pilsēta, atbildēt mēģinās pētniecības platformu semināra dalībnieki.

RTU Arhitektūras un dizaina institūta praktiskais docents Egons Bērziņš kopā ar arhitektu biroja «MARK ARHITEKTI», SIA Inženieru biroja «Kurbada tilti», SIA «ALPS ainavu darbnīca» pārstāvjiem iepazīstinās ar atklātā konkursā izraudzīto gājēju un velosipēdistu tilta projektu pāri Zundam un tā integrācija pilsētvidē. Projektu plānots īstenot tuvāko gadu laikā.

RTU Arhitektūras un dizaina institūta profesore Sandra Treija sadarbībā ar kolēģiem no Rīgas domes un Delftas Tehnoloģiju universitātes šī gada sākumā sāka īstenot projektu «Driving Urban Transitions projekts 15minEstates». Seminārā varēs uzzināt vairāk par šī projekta mērķiem un tā rezultātu izmantošanu nākotnes pilsētvides modelēšanā.

Savukārt RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultātes Būvniecības inženierzinātņu institūta vadošais pētnieks Viktors Haritonovs savā prezentācijā stāstīs par jaunākajiem risinājumiem transporta infrastruktūras ilgtspējīgās attīstības veicināšanai.

Pētniecības platformu seminārs notiks Zinātnes un inovāciju centrā (ZIC), Ķīpsalas iela 6A, 2. stāvā, zālē «MOON». Semināra norisei varēs sekot līdzi arī tiešsaistē platformā MS Teams.  Pievienoties sapulcei. (Sapulces ID: 323 514 996 651; ieejas kods: in9EWZ).

Semināra programma.

Straujā tehnoloģiju attīstība industrijā prasa kompleksus problēmu risinājumus, kas pārsniedz viena institūta vai fakultātes specializācijas robežas, tāpēc RTU zinātnieki no dažādām struktūrvienībām sadarbojas starpdisciplināros pētījumos tautsaimniecībai un sabiedrībai nozīmīgās jomās sešos zinātniskajos virzienos jeb platformās. Reizi mēnesī viena no platformām sadarbībā ar Zinātņu prorektora dienestu organizē semināru, kurā iepazīstina ar aktuālajiem pētījumiem un sasniegtajiem rezultātiem.