Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU Arhitektūras un dizaina institūta studentes pārstāv Latviju starptautiskā «Saint-Gobain arhitektūras studentu konkursa» finālā Helsinkos

10. jūnijs

RTU Arhitektūras un dizaina institūta studentes Paula Anna Ķēbere, Aiva Līdaka-Ešenvalde un Ada Paula Vītoliņa kļuvušas par uzņēmuma «Saint-Gobain» organizētā starptautiskā «Saint-Gobain arhitektūras studentu konkursa» Latvijas nacionālās atlases uzvarētājām. No 10. līdz 12. jūnijam viņas pārstāv Latviju konkursa finālā, kas norisinās Helsinkos.

Konkursa nacionālajā kārtā piedalījās deviņas studentu komandas no RTU Arhitektūras un dizaina institūta un RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes.

Konkursa dalībnieku uzdevums bija piedāvāt idejas dzīvojamās zonas attīstībai teritorijā, kas atrodas netālu no Vīki (Viikki), kas ir Helsinku ziemeļaustrumu rajons, kurā atrodas Helsinku Universitātes studentu pilsētiņa, tajā skaitā arī pētnieciskais centrs un veterinārās klīnikas. Risinājumā studentiem bija jāiekļauj gan esošās - pētnieku uzņemšanai paredzētās ēkas renovācijas piedāvājums, gan jaunas dzīvojamās ēkas projekts.

Studentu idejas vērtēja konkursa nacionālās atlases kārtas žūrija - «Saint-Gobain Latvia» pārstāvji Andris Lujāns un Nauris Ligeikis, arhitekti Mare Mitrevica, Ervīns Krauklis un Ansis Klīdzējs. Īpaša uzmanība vērtējumā tika pievērsta priekšlikuma ilgtspējai un tajā iekļautajiem inovatīvajiem risinājumiem, kā arī piedāvājumu atbilstībai Saint-Gobain iepriekš sagatavotajām tehniskajām vadlīnijām.

Visus šos aspektus visprasmīgāk savā projektā bija iekļāvušas pirmās vietas ieguvējas – RTU studentes Paula Anns Ķēbere, Aiva Līdaka-Ešenvalde un Ada Paula Vītoliņa.

RTU arhitektūras studentu Armanda Līdiga, Kristapa Grūbes, Dagmāras Pētersones projekts atzīts par otru labāko. Savukārt trešā vieta piešķirta RISEBA studentiem Naurim Lukjanovičam un Mārcim Rautiņam.

Žūrijas atzinību un specbalvu ieguvuši RTU studenti Tabita Ozoliņa, Ines Cudel un Rūdolfs Golubovs.

Konkursa mērķis ir popularizēt un veicināt izpratni par ilgtspējīgu būvniecību, vienlaikus domājot par ēku iemītnieku veselību un labsajūtu, kā arī pēc iespējas samazinot ietekmi uz vidi visā ēkas dzīves ciklā.

«Saint-Gobain» starptautiskais arhitektūras studentu konkurss norisinās jau 19. reizi. Tajā katru gadu piedalīties aicināti arhitektūras, dizaina un būvniecības studiju programmās studējošie.