Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Jaunais arhitekts Tils Zigmunds Ozoliņš ieguvis profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendiju

12. marts
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta (RTU ADI) absolvents Tils Zigmunds Ozoliņš ieguvis profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendiju. Jaunajam arhitektam stipendija piešķirta par maģistra darbu «Mūsdienīga pieeja spēkstaciju projektēšanā. Kodolspēkstacija Latvijā: pētniecības centrs pie kodolreaktora», kurā viņš piedāvā vairākus inovatīvus risinājumus, kā arī teicamām sekmēm un aktīvu līdzdalību dažādās ārpusstudiju aktivitātēs profesionālajā jomā.

Tils Zigmunds Ozoliņš arhitekta un docētāja Gunta Grabovska vadībā izstrādājis projektu multifunkcionālam pētniecības centram, kas spētu mijiedarboties ar augstas drošības valsts mēroga spēkstaciju – kodolreaktoru. «Irbene» ir vairāku ēku komplekss – pētniecības centrs, kodolspēkstacija un vairākas palīgbūves, piemēram, noliktavas, radioaktīvo atkritumu pagaidu uzglabāšanas būves, dzesēšanas iekārtas, transformatoru apakšstacijas. Pētniecības centra apjoms, kas veidots, iespaidojoties no simbola, ar kuru apzīmē jonizējošo radiāciju, veido skulpturālu apjomu.

Ar Tila Zigmunda Ozoliņa un pārējo RTU ADI šā gada absolventu diplomprojektiem iespējams iepazīties izstādē «Sapņu struktūras» institūta ēkas ātrijā, Ķīpsalas ielā 6, 1. stāvā līdz 5. aprīlim darbdienās no plkst. 9.00 līdz 20.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja izstādē – bez maksas.

Maģistra grādu arhitektūrā un arhitekta profesionālo kvalifikāciju šogad ir ieguvuši 33 RTU ADI absolventi. Savos pētījumos un diplomprojektos viņi meklē inovatīvas un ilgtspējīgas pieejas kultūrvēsturisku objektu un pilsētvides atdzīvināšanai, risina sabiedrībai aktuālus sociālos jautājumus, domā, ka vairāk iesaistīt iedzīvotājus apkaimju un dzīvestelpas pilnveidošanā. 

Ivars Strautmanis (1932–2017) bija daudzpusīga personība – arhitekts, pilsētplānotājs un teorētiķis. Viņš piedalījās RTU AF veidošanā kopš 1966. gada un izglītoja jauno arhitektu paaudzi daudzu gadu garumā. Mūža nogalē profesors veica ziedojumu RTU Attīstības fondā, lai izveidotu stipendiju un reizi gadā atzīmētu un izceltu vienu jauno speciālistu par viņa ieguldījumu Latvijas pilsētu un lauku vides veidošanā. 

Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendija kopš 2013. gada tiek piešķirta reizi gadā vienam RTU AF diplomandam. Stipendijas mērķis ir veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā un mudināt topošos arhitektus vairāk domāt par piedāvāto paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībai.

Kopīgot rakstu

Jaunumi