Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Ilmārs Dirveiks lekcijā iepazīstinās ar dažādām pieejām vēsturisko koka logu atjaunošanā

17. maijs
.
.
.

RTU Arhitektūras un dizaina institūta docents, arhitektoniski mākslinieciskās izpētes restaurators-vecmeistars, izpētes un projektēšanas biroja «Arhitektoniskās izpētes grupa» arhitekts Ilmārs Dirveiks ir var lepoties ar vairāk nekā 35 gadu pieredzi arhitektūras vēstures pētniecībā. Ceturtdien, 30. maijā, plkst. 17.00 Rīgas pašvaldība aicina uz viņa lekciju «Vēsturisko koka logu atjaunošana».

Lekcijā Ilmārs Dirveiks stāstīs par vēsturisko logu konstrukcijām, elementiem, formām un to atšķirībām dažādos laika periodos, uzsvaru liekot uz laika posmu no 19. gadsimta vidus līdz 20. gadsimtam, kā arī logu atšķirībām mūra un koka namos. Koka ēku īpašnieki un citi interesenti varēs iepazīties ar dažādām pieejām un veicamajām darbībām, kā izgatavot koka logu kopijas, ja nama vēsturiskie paraugi vairs nav atrodami.Būs iespēja uzzināt, kādas prasības jāievēro, izgatavojot analogu, lai koka logs ietver ne tikai augstus estētiskos, bet arī tehniskos rādītājus. Tāpat tiks apskatītas visbiežāk pieļautās kļūdas un nepilnības, izgatavojot koka logu kopijas, un sniegti ieteikumi, kā no tām izvairīties.

Pasākums notiks klātienē «Koka Rīga» telpās, Krāsotāju ielā 12, Rīgā.

Interesenti lūgti Iepriekš reģistrēt dalību lekcijā, zvanot uz tālruni +371 67037293, rakstot uz e-pasta adresi  vai aizpildot pieteikuma anketu.

13. jūnijā ir plānota pirmā meistarklase par koka logu atjaunošanu un saglabāšanu. Sekojiet informācijai mājaslapā.

Kopīgot rakstu

Jaunumi