Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Iespēja piedalīties konkursā «Biennale College Architettura»

6. jūnijs

Lai bagātinātu izstādē apskatāmo darbu klāstu un paplašinātu jauno profesionāļu izpausmes iespējas, 19. starptautiskās Venēcijas biennāles arhitektūras izstādes mākslinieciskais vadītājs Karlo Rati (Carlo Ratti) aicina arhitektūras, pilsētplānošanas, inženierzinātņu, interjera dizaina, ainavu arhitektūras un citu ar apbūvēto vidi saistītu profesiju pārstāvjus un studentus, kuri vēl nav sasnieguši 30 gadu vecumu, piedalīties konkursā «Biennale College Architettura» Līdz 21. jūnijam konkursā var iesniegt projektus, kas  sasaucas ar Venēcijas arhitektūras biennāles galveno tematu «Intelligens. Natural. Artificial. Collective» un kuros klimata krīzes risināšanai tiek izmantots dabiskais, mākslīgais un kolektīvais intelekts.

No visiem iesniegtajiem projektiem mākslinieciskais direktors izvēlēsies ne vairāk kā 16 bakalaura un maģistrantūras studentu, jauno arhitektūras, pilsētplānošanas, inženierzinātņu, interjera dizaina, ainavu arhitektūras un radniecīgu profesiju pārstāvju pieteiktos projektus, lai tos izstrādātu «Biennale College Architettura».

Izvēlētie dalībnieki 2024. gada septembrī tiks aicināti piedalīties 10 dienu ilgā darbnīcā Venēcijā, lai attīstītu savas idejas, kā arī plānotu projektu īstenošanu un budžetu. Darbnīcu vadīs kuratori un arhitekti , kas darbosies kā pasniedzēji un mentori. Semināra laikā notiks gan grupu un individuālas nodarbības, gan tikšanās ar vieslektoriem un kultūras jomas producentiem. Darbnīcas noslēgumā Karlo Rati atlasīs astoņus projektus, katram no tiem piešķirot 20 000 eiro projekta realizācijai.

Iesniegt priekšlikumus konkursam iespējams līdz 21. jūnijam. Plašāka informācija par konkursu un tā nolikums — Venēcijas biennāles mājaslapā.

19. starptautiskā Venēcijas biennāles arhitektūras izstāde notiks no 2025. gada 10. maija līdz 23. novembrim.