Project

.
.
NANO delivery system for one-shot regenerative therapy of peri-implantitis
Project title: NANO delivery system for one-shot regenerative therapy of peri-implantitis
Project short title: ImplantNano
Number of project implementation agreement: -
Registration number: 4220
Department: Institute of General Chemical Engineering
Administrating department: Unit for Research Projects
Finance fund: Apvārsnis 2020 programmas ERA-NET Cofund EuroNanoMed III konkursa uzsaukums
Project RTU role: leading partner
Status: Ended
Project start date: 01.09.2020.
Project end date: 31.08.2023.
Title of grant issuer: Valsts izglītības attīstības aģentūra
General manager: Jānis Ločs
Administrative manager: Zelma Aizpuriete
Total finance:
Projekta kopējais finansējums ir 1 422 796.00 EUR, projekta RTU daļas finansējums ir 218 757.00 EUR
Summary:

Minētā pētījuma rezultātā tika izvirzītas sekojošas tēzes turpmākiem pētījumiem: (i) adhezīvu hidrogēlu/membrānas izmantošana nodrošinātu nanodaļiņu stabilitāti, tādējādi veicinot efektīvāku kaulaudu reģenerāciju; ii) alternatīvi antibakteriālie preparāti ne vien sniegtu salīdzināmus rezultātus efektivitātes ziņā cīņā pret infekcijām, bet arī mazinātu antimikrobās rezistences izplatību. Tādējādi projekta galvenie uzdevumi ir salīdzināt hidroksilapatīta nanodaļiņu/antibiotiku sistēmu un hidroksilapatīta, kas konjugēts ar antibakteriāliem Ga3+ joniem, nanodaļiņu antibakteriālo efektivitāti un novērtēt, vai adhezīvu hidrogēlu/membrānas lietošana uzlabo kaulaudu reģenerāciju. Multidisciplinārā projekta ImplantNano galvenais mērķis ir izveidot inovatīvas, lietošanai gatavas nano-kompozītu zāļu piegādes sistēmas periimplantīta efektīvai ārstēšanai.

Activities:
1)Tiks izstrādāti divi formulējumi (kompozīti). Pirmajos preparātos (“kaulu līmenim”, 1. att.) Tiks izmantots ļoti labi rezorbējošs hidrogela (HYA šķērssaistīti hidrogeli) maisījums ar nHApGa daļiņām ar vai bez AB. Otrās zāļu formas (“kaulu / smaganu saskarnei”, 1. att.) Uz hidrogēla bāzes izgatavotās membrānas (nedaudz rezorbējošas, Si-HPMC / hitozāns) tika izstrādātas un apstiprinātas programmā “Posture” (EuroNanoMed2). Tomēr ar ULaval komandas ieguldījumu hidrogeli un / vai membrānas tagad tiks modificētas, lai uzlabotu Ti-balstītu implantu adhēziju tieši in situ.
2)Tiks pārbaudīts dažāda lieluma un antibakteriālu nHApGa daļiņu ķīmiskais sastāvs, lai noteiktu citotoksicitāti un antibakteriālo iedarbību in vitro. Tiks veikta vēl viena in vitro eseja par makrofāgu M1 / M2 likteni, lai optimizētu tā preparāta reģeneratīvās īpašības, kuru vēlamies pārbaudīt liellopu modelī.
3)Balstoties uz in vitro rezultātiem, izvēlieties vienu vai divus testējamos preparātus in vivo labi zināmajā žurku kalvarijas defektu modelī, lai analizētu terapeitisko ieguvumu kaulu veidošanās un angioģenēzes jomā.
4)Projekta laikā HTL nodrošinās materiālus, kas nav cGMP, sākotnējiem testiem, un mēs būsim atbildīgi par Si-HYA un Si-HPMC procesu izstrādi cGMP apstākļos. Mēs nodrošināsim pietiekami daudz materiālu dažādiem uzdevumiem 36 mēnešu laikā.
Partners:
  • University of Nantes
  • Laval University
  • HTL Biotechnology
Project published on RTU website: 11.09.2020.

University