Pasniegtas konkursa Werner von Siemens Izcilības balvas 2009

14. janvāris, 2010

Par labākajiem 2009. gadā aizstāvētajiem maģistra un promocijas darbiem astoņiem Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorantiem un studentiem piešķirtas Werner von Siemens Izcilības balvas, kuru pasniegšana notika trešdien, 13. janvārī.

14.01.2010.

Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas un stipendijas promocijas darbu kategorijā saņēma RTU doktori: Gints Jēkabsons, Claudio Rochas (Klaudio Rošā), Sergejs Gaidukovs.

Vernera fon Sīmensa Izcilības balvas un stipendijas maģistra darbu kategorijā saņēma RTU maģistri: Oskars Ozoliņš, Gundars Ašmanis, Aleksandrs Ļvovs.

Vernera fon Sīmensa veicināšanas balvas un stipendiju saņēma arī  RTU doktors Māris Tērauds un RTU maģistre Māra Rēpele.

Kopumā konkursam 2009. gadā tika pieteikti 18 maģistra darbi un 11 promocijas darbi.

Kā atzīst RTU rektors Ivars Knēts: «Ir prieks, ka kompānija Siemens ir ieinteresēta atbalstīt jaunus cilvēkus, kas ir veikuši augsta līmeņa pētījumus un izveidojuši izcilus studiju darbus. Uzvara šajā prestižajā stipendiju konkursā ik gadu laureātiem kalpo gan kā brīnišķīgs atskaites punkts paveiktajam, gan kā atspēriena punkts turpmākajiem panākumiem zinātniskajā pētniecībā. Šie studenti sev ir izvirzījuši augstus mērķus un spēs tos sasniegt.»

Siemens – tehnoloģiju un pakalpojumu kompānijai ir vairāk nekā 150 gadus gara vēsture. Sākot ar kompānijas dibināšanas mirkli, Siemens vienmēr ir bijis vadošais uzņēmums pārstāvētajās nozarēs. Kompānijai ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar lielākajām Latvijas augstskolām, to skaitā arī ar RTU, kuras studentiem Siemens sniedz atbalstu viņu centienos gūt viskvalitatīvākās profesionālās zināšanas, kā arī nākotnes darbam nepieciešamo praksi.

RTU Informācijas centrs

14. janvāris, 2010 plkst. 18:37