RTU Zinātniskajā bibliotēkā ieviesta vienotā informācijas meklēšanas sistēma Primo

28. jūnijs, 2017
Foto: RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskā bibliotēka universitātes studentiem un akadēmiskajam personālam kopš jūnija vidus sniedz iespēju izmantot meklētājprogrammu Primo, kas ļauj vienlaicīgi meklēt informāciju abonētajās un brīvpieejas datubāzēs, bibliotēku kopkatalogā un RTU Zinātniskās bibliotēkas veidotajās datubāzēs.

Primo ir starptautiski atzīta un augstu novērtēta meklēšanas un informācijas piegādes sistēma, kas nodrošina piekļuvi dažādiem informācijas resursu veidiem no vienas meklēšanas saskarnes. Piedāvājot plašākas iespējas, Primo ir stājies līdz šim lietotā meklēšanas rīka EBSCO Discovery Service vietā. Primo izmantošana dod iespējas veikt arī turpmākus jauninājumus bibliotēkas darbā.

Vienlaikus ar RTU Zinātnisko bibliotēku Primo ieviesta vēl trijās valsts nozīmes un augstskolu bibliotēkās – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Latvijas Universitātes bibliotēkā un Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkā. Primo darbību Latvijas bibliotēkās nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC).

Pieejamas dažādas Primo meklēšanas vides, plašas un daudzveidīgas iespējas meklēt informāciju gan vienkārši, gan paplašināti. Katrai bibliotēkai ir sava vietne, kurā var meklēt informāciju konkrētās bibliotēkas elektroniskajā katalogā, bibliotēkas veidotajās datubāzēs un starptautiskajās datubāzēs, kuras abonē konkrētā bibliotēka. Reģistrētajiem lietotājiem daudzu elektronisko žurnālu un grāmatu pilnie teksti pieejami tiešsaistē arī attālināti. Reģistrējoties Primo meklēšanas vidē iespējams attālināti veikt arī grāmatu pasūtījumus. RTU Zinātniskās bibliotēkas vietnei var piekļūt gan no mājaslapas, gan no portāla ORTUS.

Izveidota arī visus resursus apvienojoša vietne, ko pārvalda KISC. Tajā iespējams vienlaicīgi meklēt informāciju visu minēto bibliotēku veidotajos resursos un dažādās starptautiskās brīvpieejas tiešsaistes datubāzēs.
Ja ir jautājumi par Primo izmantošanu, jautājiet bibliotekāriem RTU Zinātniskajā bibliotēkā, rakstiet vai zvaniet 67089102.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. jūnijs, 2017 plkst. 13:58