RTU ziemas uzņemšanā īpašs neklātienes studiju piedāvājums

9. janvāris, 2017

Studiju programmas ziemas uzņemšanā

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 9. līdz 27. janvārim notiek ziemas uzņemšana – reflektanti aicināti pieteikties 15 studiju programmās četrās fakultātēs. Lielākajā daļā programmu studijas tiks īstenotas nepilna laika neklātienes formātā, sniedzot iespēju studēt nedēļas nogalēs.

Interesentiem būs iespēja pieteikties studiju programmām Inženierekonomikas un vadības fakultātē (IEVF), Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē un E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātē.

«Ziemas uzņemšana dod iespēju sākt studijas strādājošajiem un tiem vidusskolu beidzējiem, kuri vasarā nav izdarījuši savu studiju izvēli vai domas par studijām ir mainījuši. Savukārt RTU un citu augstskolu studentiem, kuri studijas pabeidz ziemā, šī ir iespēja turpināt studijas nākamajā studiju līmenī,» uzsver RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis.

Darba tirgū pieaug prasības pēc konkurētspējīgiem speciālistiem, kuri spētu adaptēties mainīgos dzīves apstākļos un kuriem ir starpnozaru zināšanas un kompetences, tāpēc ir nepieciešams mācīties visu mūžu un paaugstināt vai mainīt savu kvalifikāciju, saka IEVF dekāna vietniece mācību darbā profesore Inga Lapiņa, akcentējot, ka RTU tieši ziemas uzņemšanā piedāvā iespēju turpināt studijas tiem, kuriem jau ir viena augstākā izglītība, piemēram, pēc koledžas absolvēšanas.

«Mūsu augstskolā vairākās bakalaura studiju programmās, visvairāk IEVF, studijas turpina liels skaits koledžu absolventu, iegūstot vai nu nākamo profesionālās kvalifikācijas līmeni, vai papildus citas jomas kvalifikāciju un bakalaura grādu īsā laikā un elastīgā studiju plānošanas sistēmā. Savukārt tiem, kuri vēlas īsā laikā iegūt savu pirmo augstākās izglītības kvalifikāciju, tiek piedāvātas pirmā līmeņa profesionālas augstākās izglītības programmas,» saka I. Lapiņa.

RTU ziemas uzņemšanā iekļautās bakalaura un maģistra studiju programmas ir šobrīd ļoti aktuālās jomās, kurās ir liels pieprasījums darba tirgū. RTU jau piecus gadus ir darba devēju ieteiktākā augstskola.

Dokumenti jāiesniedz RTU Uzņemšanas komisijā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 121. telpā, pirmdienā, trešdienā, ceturtdienā no 8.30 līdz 17, otrdienā no 8.30 līdz 18, piektdienā no 8.30 līdz 16. Vairāk par ziemas uzņemšanu var uzzināt RTU mājaslapā, zvanot pa tālruni +371 67089319 vai rakstot uz e-pastu .

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

9. janvāris, 2017 plkst. 12:33