RTU Ventspils filiāle ieguldīs 140 000 eiro studiju bāzes uzlabošanā

21. februāris, 2017
RTU Ventspils filiāle

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Ventspils filiāle iekārtos Enerģētikas un elektrotehnikas laboratoriju, par 140 000 eiro iegādājoties aprīkojumu un izveidojot 12 darba vietas ar datoriem.

Finansējums iegūts, kopā ar Lietuvas Jūras akadēmiju, Kauņas Tehnisko koledžu un Liepājas Jūrniecības koledžu piedaloties Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu konkursā. Projekts tiks īstenots divu gadu laikā.

RTU Ventspils filiāles Enerģētikas un elektrotehnikas laboratorijas iekārtošana ir svarīgs solis enerģētikas nozares fundamentālās zinātnes nostiprināšanai, lai sasniegtu galvenos RTU studiju virziena «Enerģētika, elektrotehnika un elektrotehnoloģijas» attīstības mērķus un lai nodrošinātu Latvijas tautsaimniecības nākotnei vitāli svarīgo augstas kvalitātes zinātnisko pētniecību, sagatavotu vietējā un starptautiskajā darba tirgū pieprasītus un konkurētspējīgus augstas kvalifikācijas speciālistus.

RTU Ventspils filiālē studē 76 studenti, no viņiem 38 – studiju programmā «Enerģētika un elektrotehnika».

RTU, Lietuvas Jūras akadēmijas, Kauņas Tehniskās koledžas un Liepājas jūrniecības koledžas Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta kopējais finansējums ir 917 971 eiro. Pieteikumu konkursam puses iesniedza 2016. gada augustā, apstiprinājums par piešķirto finansējumu saņemts 2017. gada februāra vidū. No 39 nodarbinātības veicināšanas aktivitātei iesniegtajiem projektiem apstiprināti tika 13.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

21. februāris, 2017 plkst. 15:43