RTU studentu komanda uzvar IBM Business Run 2012 konkursā

25. maijs, 2012

Konkurss norisinājās sešas nedēļas, kuru laikā vajadzēja iesniegt dažādā veida uzdevumu risinājumus izsniegtajam uzņēmuma aprakstam.

Pirmais uzdevums bija aprakstīt uzņēmuma esošo situāciju, pēc tam modelēt un ieteikt procesu uzlabojumus, izstrādāt IT risinājumu un sistēmas specifikāciju, kā arī aprēķināt projekta ieviešanas izmaksas unlaiku. Pēc uzdevumu iesniegšanas saņēmām ziņu, ka esam  iekļuvuši konkursa finālā, kas norisinājās 18. maijā Viļņā. Cik mums zināms, darbusāka vairāk nekā 20 komandas, finālā piedalījās piecas komandas: trīs no Lietuvas, viena no Igaunijas un mēs. Finalā prezentējām mūsu izstrādāto projektu un atbildējam uz āķīgajiem IBM pārstāvju jautājumiem. Vienotais komandas gars, komandas biedru kompetence un profesionalitāte, kā arī humora izjūta mums palīdzēja uzvarēt!

Komandas atsaukmes par dalību konkursā

Uldis: «Bija liels gods nest RTU vārdu ārpus valsts robežām un uzvarēt. Šādus konkursus universitātēm noteikti vajadzētu vairāk popularizēt un atbalstīt!»

Pēteris: «Konkursā IBM Business Run 2012 tika iegūta nozīmīga pieredze reālas biznesa situācijas analīzē un risinājuma projektēšanā.  Vairāk nekā četru nedēļu darbs pierādīja, ka profesionālā komandā ir spēks.»

Juris: «Man ir liels prieks par uzvaru starptautiskās sacensībās, vēl jovairāk tāpēc, ka mēs bijām vienīgā komanda no Latvijas, kas sasniedza finālu. Liels paldies jāsaka visiem komandas biedriem par entuziasmu, ieguldīto darbu un negulētajām naktīm.»

Ilze: «Man ir liels lepnums pārstāvēt RTU starptautiskās sacensībās un uzvarēt. Uzdevumi nebija viegli, un to risināšana prasīja daudz laika, man ir liels prieks par komandas cīņas sparu, kas mums palīdzēja tikt līdz galam un uzvarēt. Bez tik lieliskas komandas tas nebūtu bijis iespējams.»

RTU komandā startēja: Ilze Bukša un Pēteris Rudzājs (doktorantūras studiju programmas «Datorsistēmas» 2. kursa studenti); Uldis Karlovs-Karlovskis (maģistra profesionālās studiju programmas «Datorsistēmas»  1. kursa students); Juris Bormanis (maģistra akadēmiskās studiju programmas «Biznesa informātika»  1. kursa students).

25. maijs, 2012 plkst. 14:04