RTU samazina studiju maksas

2. jūlijs, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Senāts nolēmis samazināt studiju maksas, kā arī noteicis, ka studiju process RTU netiks mainīts: studijas, kā ierasts, arī šogad sāksies 1. septembrī un turpināsies līdz nākamā gada jūnijam.

02.07.2009.

RTU studiju maksa gandrīz visās inženierprogrammās tiks samazināta noLs 1100 un Ls 1250 līdz Ls 950. Esošajā līmenī studiju maksa palikstikai arhitektūras un būvniecības programmās (Ls 2100 un Ls 1950).

Kā iepriekš tika plānots, RTU 2009./2010. akadēmiskajā gadā kopumā būs7209 valsts budžeta finansēto studiju vietu. Pirmajā kursā pilna laikapamatstudiju programmās valsts finansētās studiju vietās tiks uzņemti1920 studenti. Salīdzinot ar pārējām Latvijas augstākās izglītībasiestādēm, RTU arī nākamajā akadēmiskajā gadā būs vislielākais valstsbudžeta finansēto studiju vietu skaits.

Jau ziņots, ka RTU valsts finansējums 2009. gada 2. pusgadā samazinātspar 46 % vai 4,4 miljoniem latu, tāpēc universitātes iekšienē notiekplašas reformas pilnvērtīgas universitātes darbības nodrošināšanai.

Lai saglabātu nemainīgi augstu studiju kvalitāti, RTU Senāts pieņēmislēmumu turpmāk ārējo finansējumu piesaistīt vēl lielākā apjomā – jaušobrīd ļoti aktīvi tiek slēgti sadarbības līgumi ar uzņēmējiem, notiekEiropas Savienības (ES) projektu īstenošana u. c.

«Neraugoties uz šā brīža finansiālajām grūtībām, RTU mācībspēkiturpinās īstenot studiju procesu. Iepriekšējos gados, aktīvi piesaistotEiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus un piedaloties ESietvarprogrammu projektos,  RTU esam izveidojuši modernu zinātniskoinfrastruktūru un patīkamu studiju vidi, kas ļauj cerēt, ka RTUizdosies izkļūt no finansiālajām grūtībām, saglabājot pētniecībaskapacitāti un nodrošinot Latvijas nākotnei vitāli svarīgoinženiertehnisko programmu studiju kvalitāti. Inženierzinātnes irperspektīva nozare – arī darba devēji atzīst, ka pieprasījums pēcjauniem inženiertehniskajiem speciālistiem pat šā brīža saspringtajādarba tirgus situācijā pastāv gan Latvijā, gan citviet pasaulē, tāpēcaicinām ikvienu vidusskolas absolventu studēt RTU,» saka RTU rektorsakadēmiķis Ivars Knēts.

Jau ziņots, ka RTU visu Latvijas izglītības iestāžu vidū ir bijusivisaktīvākā Eiropas Sociālā fonda projektu īstenotāja: 2004.–2006. gadaplānošanas periodā kopumā RTU īstenoti 87 projekti un apgūti 10,3miljoni latu, kas uzskatāms par būtisku ieguldījumu universitātesattīstībā.

RTU Informācijas centrs

2. jūlijs, 2009 plkst. 10:42