RTU rīkotajās Latvijas Studentu teātra dienās uzvar teātra studija «Apstāties aizliegts»

20. marts, 2017
RTU rīkotajās Latvijas Studentu teātra dienās uzvar Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra teātra studija «Apstāties aizliegts» un režisore Ilze Kvedere-Bloka par dokumentālo izrādi «Dzīvot. pārDzīvot». Foto – Kristaps Bardziņš

Latvijas Studentu teātra dienās, kas no 17. līdz 19. martam norisinājās Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), lielo ceļojošo balvu – «Āksta cepuri» – saņēma festivāla jaunpienācēji Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra teātra studija «Apstāties aizliegts» un režisore Ilze Kvedere-Bloka par dokumentālo izrādi «Dzīvot. pārDzīvot».

Fotogalerija

«Skaidrība. Kaislība. Vienkāršība,» – ar šiem vārdiem Latvijas Studentu teātra dienas skati sestdien, 18. martā, atklāja Dailes teātra aktrise Venta Vecumniece. Viņa jaunos aktierus uzrunāja video, aicinot amatierteātrus kalpot viscildenākajai misijai pasaulē – iznīcināt cilvēkā zvēru –, savukārt jaunajiem aktieriem atgādināja, ko skatītājs gaida no teātra – «brīnumu, kas dvēselei palīdzētu izaudzēt spārnus».

Studentu teātra dienas skatē kā gada labākais aktieris tika atzīts RTU Studentu teātra «Kamertonis» aktieris Antons Patļins par lomu izrādē «Kur man likt manu sirdi?» pēc Aleksandra Čaka stāstu motīviem. Savukārt labākās aktrises titulu šogad izpelnījās Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentu teātra aktrise Janete Zute par Dievietes Muļķības lomu priekšnesumā  «Studentu sapnis 2017», kas tapis pēc Roterdamas Erasma «Muļķības slavinājuma» motīviem.

Žūrijas īpašās balvas tika piešķirta RTU Studentu teātra «Spēle» aktierim Tomam Sliedem par Nīčes kunga atveidošanu izrādes fragmentā «Mandragora», Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudijas «Figaro» dalībniecei Devikai Evsikovai par Sniegbaltītes lomu Nikolaja Rimska-Korsakova operas «Sniegbaltīte» fragmentos, kā arī RTU Studentu teātrim «Kamertonis» un režisorei Ludmilai Stančikai par izrādi «Kur man likt manu sirdi?» pēc Aleksandra Čaka stāstu motīviem.

Teātrus vērtēja un savas simpātiju balvas labākajiem aktieriem piešķīra arī RTU Studentu parlamenta žūrija. Labākā aktiera titulu ieguva RTU Studentu teātra «Spēle» aktieris Toms Sliede, savukārt labāko aktrises titulu ieguva Latvijas Universitātes (LU) Studentu teātra aktrise Astra Plivča par Pjeretas lomas spilgto atveidošanu izrādē «Astoņas mīlošas sievietes». Par veiksmīgāko Latvijas Studentu teātra dienu iestudējumu tika atzīts VEF Kultūras pils ansambļa «Rīgas pantomīma» izrādes fragments «Sapnis par bērnību».

Pirms laureātu noskaidrošanas žūrija piešķīra savas simpātiju balvas. Interneta žurnāla «Satori» redaktore Anna Andersone to pasniedza Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu teātra «ĶerRA» režisorei Lienei Narcis par viņas pašas oriģinālo literāro dramatizējumu «Bunkurs», Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pedagoģe Anita Sproģe – LU Studentu teātrim un režisoram Visvaldim Klintsonam par Robēra Tomā lugas «Astoņas mīlošas sievietes» iestudējuma fragmentu, RTU Kultūras centra (KC) vadītāja Asja Visocka – teātra studijas «Apstāties aizliegts» aktrisei Hertai Bāgantei par Hertas lomu «Dzīvot. pārDzīvot», savukārt Jaunā Rīgas teātra režisors Gatis Šmits – Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra «Mazā Ģilde» teātra studijas «Vinnijs» aktrisei Kintijai Dūriņai par Bendes meitiņas lomas atveidošanu Kārļa Skalbes pasakas «Bendes meitiņa» iestudējumā.

Šogad teātra dienās piedalījās deviņi Latvijas augstskolu studentu un jauniešu teātri, un tos vērtēja aktrise, režisore, LKA pedagoģe Anita Sproģe, interneta žurnāla «Satori» redaktore Anna Andersone, Jaunā Rīgas teātra režisors Gatis Šmits un RTU KC vadītāja Asja Visocka. Latvijas Studentu teātra dienu māksliniece Inita Grīnberga, projekta un festivāla vadītāja Inese Krūma.

Tradīciju RTU pulcēt kopā studentu un jauniešu teātrus Latvijas Studentu teātra dienās RTU Kultūras centrs iedibināja 2000. gadā. Šo 18 gadu laikā teātra dienas ir kļuvušas par Latvijas augstskolu sadraudzības projektu.

Latvijas Studentu teātra dienas rīko RTU KC ar RTU, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, RTU Attīstības fonda, RTU Studentu parlamenta, RTU Zinātniskās bibliotēkas, Starptautiskā izstāžu centra Ķīpsalā, apgāda «Jānis Roze», Dailes teātra, Jaunā Rīgas teātra, Dirty Deal teatro, Latvijas Nacionālā teātra, Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra un apgāda «Kontinents» atbalstu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

20. marts, 2017 plkst. 13:10