RTU pirmā Latvijā kļuvusi par pilntiesīgu Eiropas inovāciju un tehnoloģiju institūta biedru

28. aprīlis, 2017
EIT Climate-KIC vasaras skolā Velensijā, Spānijā. Foto – EIT Climate-KIC

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kļuvusi par pilntiesīgu Eiropas inovāciju un tehnoloģiju institūta un klimata zināšanu un inovāciju kopienas (European Institute of Innovation & Technology Climat Knowledge and Innovation Communities – EIT Climate-KIC) biedru pēc tam, kad gada laikā īstenojusi vairākus apjomīgus projektus. «Rīgas Tehniskā universitāte ir pirmā Latvijā un viena no retajām Baltijā, kas ieguvusi šīs globāli būtiskās Eiropas Savienības (ES) institūcijas un klimata kopienas pilntiesīga biedra statusu,» saka RTU zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna.

T. Juhna teic: «EIT darbojas kā liels biznesa inkubators tehnoloģiski ietilpīgiem starta uzņēmumiem, vienkopus apvienojot daudz un dažādas kompetences Eiropas līmenī. Būšana biedra statusā nozīmē piekļuvi gan atbalsta mehānismiem studentu un viņu mentoru apmācībā, gan partneru kontaktiem.»

Pagājušajā gadā RTU kļuva par asociēto EIT Climate-KIC partneri, kas ir viena no sešām KIC kopienām, ko apvieno EIT. Gada laikā tika īstenoti vairāki apjomīgi projekti, piemēram, dalība cirkulārās ekonomikas biznesa spēles metodoloģijas izvērtēšanā, veikts tirgus pētījums par klimata politiku Latvijā.

Tika realizēta starptautiska konference un praktiskais seminārs «HOW TO: Commercialize», hakatons «Climathon», kura mērķis bija pulcēt interesentus un 24 stundu garumā rast risinājumus Rīgas ielu applūšanas problēmai. Tika realizēta arī straujas biznesa izaugsmes un uzņēmuma vērtības kāpināšanas programma «EIT Climate-KIC Accelerator», kurā četri Latvijas jaunuzņēmumu projekti – ūdens attīrīšanas sistēma «Dragon», elektroskūteris «RMR», biotehnoloģiskie risinājumi efektīvai biogāzes ražošanai no sadzīves organiskajiem atkritumiem «Recolo» un zaļo atkritumu kompostēšanas reaktors siltuma iegūšanai, klimatam neitrāla skābekļa ražošanai un zaļo atkritumu apsaimniekošanai «Stercus» – saņēma līdzfinansējumu līdz pat 15 000 EUR.

Tuvākajā nākotnē plānots kļūt arī par digitālās kopienas (EIT Digital) partneri, veicinot digitālo tehnoloģiju inovāciju un uzņēmējdarbības talantu attīstību ekonomiskajai izaugsmei un dzīves kvalitātes uzlabošanai Eiropā.

Šā gada aprīļa sākumā RTU kā pirmā un pagaidām vienīgā augstākās izglītības iestāde pievienojusies arī Latvijas jaunuzņēmumu asociācijai, tādējādi kārtējo reizi apstiprinot RTU interesi, iespējas un nozīmīgumu jaunuzņēmumu attīstībā, kā arī ideju komercializācijā jeb valorizācijā.

Kopš 2008. gada EIT ir neatkarīga ES institūcija, kuras mērķis ir veicināt inovāciju un uzņēmējdarbības attīstību visā Eiropā. EIT kopiena apvieno vairāk nekā 800 partnerus – teju 200 augstākās izglītības iestādes un 125 pētniecības organizācijas, kā arī gandrīz 500 uzņēmumus un 60 pilsētas, reģionus un nevalstiskās organizācijas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. aprīlis, 2017 plkst. 10:25