RTU pievienojusies ANO Globālajam līgumam

28. aprīlis, 2017

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir oficiāli pievienojusies Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Globālajam līgumam (UN Global Compact), kuru veido desmit uzņēmumu sociālo atbildību stiprinoši principi, kas rosina uzņēmumus ievērot cilvēktiesības un darba apstākļus, saudzēt vidi un vērsties pret korupciju.

Patlaban Globālā līguma kustībā ir apvienojušies simtiem dažāda lieluma nozaru uzņēmumu no visas pasaules. Organizācija mājaslapā uzsver, ka tā ir pasaulē lielākā apvienība ar 12 000 biznesa un ar uzņēmējdarbību nesaistītiem dalībniekiem no 140 valstīm.

Iesaistoties Globālā līguma kustībā, uzņēmumi apņemas ievērot savu darbinieku, klientu, sadarbības partneru un visas sabiedrības kopējās intereses, tādējādi veicinot uzņēmējdarbības vides un sabiedrības attīstību savā reģionā un visā pasaulē.

ANO Globālais līgums, kas ir brīvprātīga kustība, aicina uzņēmumus attīstīt labas pārvaldības praksi un sociāli atbildīgu rīcību savā uzņēmumā, veicināt augstākus biznesa prakses standartus savā valstī vai globāli, tādējādi veidojot sakārtotu un ētisku biznesa vidi, mācoties citam no cita un sekmējot sabiedrības attīstību. Globālā līguma desmit principu ieviešanai uzņēmumi tiek aicināti sadarboties ar ANO aģentūrām, arodbiedrībām un nevalstiskām organizācijām, kas risina cilvēktiesību, darba tiesību, vides aizsardzības un pretkorupcijas jautājumus.

RTU Globālajam līgumam pievienojās, lai īstenotu ar Ilgtspējas indeksu saistītos mērķus. Kopš 2001. gada Globālā līguma kustība darbojas arī Latvijā un tajā iesaistījušies vairāki uzņēmumi. 2005. gadā Latvijas Darba devēju konfederācija kļuva par ANO iniciatīvas koordinatoru.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

28. aprīlis, 2017 plkst. 14:43