RTU pētniece vadīs LTV raidījumu ciklu par zinātni «Izgudrotāji»

13. aprīlis, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra direktore, Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece Dagnija Loča būs viena no LTV1 jaunā raidījuma «Izgudrotāji» vadītājiem, kas desmit sēriju garumā stāstīs par Latvijas gudrākajiem prātiem.

LTV1 izglītojošais raidījums «Izgudrotāji» pirmoreiz ēterā būs vērojams ceturtdien, 13. aprīlī, plkst. 20. Desmit raidījumu ciklā tā vadītāji D. Loča un Rūdolfs Puķītis ielūkosies zinātnieku un izgudrotāju darba aizkulisēs. Katram raidījumam būs sava tēma, piemēram, autobūve, medicīna, aviācija un citas.

Raidījuma autori sola, ka pastāstīs par to, kā tiek izgudrotas jaunas zāles un radītas jaunas elektroniskās ierīces jeb «gadžeti», no kā iegūst jaunus celtniecības materiālus un kad gaidāms latviski runājošs mākslīgais intelekts. Tāpat raidījums pastāstīs, kā tapuši līdz šim slavenākie izgudrojumi.

D. Loča ir pazīstama jauna zinātniece, 2015. gadā viņa kļuva par RTU Gada jauno zinātnieci. Pētniece ir arī  uzņēmuma «L’Oreal» Latvijas stipendijas «Sievietēm zinātnē» saņēmēja 2012. gadā. D. Ločas zinātniskās izpētes objekts – mākslīgais kaulu materiāls, ko varētu plaši izmantot medicīnā. Tāpat viņa bija nominēta apbalvojumam «Laiks Ziedonim 2016» zinātnes kategorijā «Taureņu uzbrukums».

Raidījuma «Izgudrotāji» režisors ir Aleksandrs Okonovs, kuram šis ir pirmais nozīmīgais šāda veida darbs, redaktors – Miks Romanovskis.

Raidījums LTV tapis sadarbībā ar SIA «HansaMedia».

Raidījuma «Izgudrotāji» reklāma

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments