RTU peldētāji 93. Latvijas čempionātā labo četrus nacionālos rekordus

30. maijs, 2017
.
.
.
RTU peldētāji 93. Latvijas čempionātā laboja četrus nacionālos rekordus, un Daniils Bobrovs (attēlā) čempionātā ieguva augstvērtīgāko rezultātu – 863 punktu. Foto – Latvijas Peldēšanas federācija

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) peldētāji 93. Latvijas čempionātā, kas no 26. līdz 28. maijam notika RTU Ķīpsalas peldbaseinā, laboja četrus nacionālos rekordus – 50 m peldējumā brasā, 100 m peldējumā brasā, 200 m peldējumā brasā un 4 x 200 m brīvā stila stafetē.

Izcēlās Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 1. kursa students Daniils Bobrovs, kuram čempionātā bija augstvērtīgākais rezultāts – 863 punktu, savukārt Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) 4. kursa students Nikolajs Maskaļenko kopvērtējumā ieguva trešo vietu ar 856 punktiem.

D. Bobrovs laboja N. Maskaļenko piederošo Latvijas rekordu 100 m brasa peldējumā un finišēja ar rezultātu 1:02.34 sek., izcīnot bronzas medaļu. Cits RTU students – Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) maģistrantūras students Ģirts Feldbergs – šajā disciplīnā ar rezultātu 2:03.52 sek. izcīnīja zelta medaļu. Taču viņam līdz jaunam rekordam pietrūka 0.53 sekunžu.

Sacensību otrajā dienā tika uzstādīti vēl divi jauni Latvijas rekordi – D. Bobrovs laboja pašam piederošo nacionālo rekordu 200 m brasā un zelta medaļu izcīnīja ar rezultātu 2:13.37 sek. Otru Latvijas rekordu šajā dienā sasniedza D. Bobrovs un Ģ. Feldbergs kopā ar komandas biedriem, 4 x 200 m brīvā stila stafetē iegūstot zelta medaļas ar rezultātu 7:51.61 sek. Ceturto Latvijas rekordu un zelta medaļu 50 m peldējumā brasā izcīnīja N. Maskaļenko, par vienu sekundes simtdaļu uzlabojot savu pirms trīs gadiem sasniegto rezultātu – 27.82 sek. Nikolajam uz goda pjedestāla pievienojās D. Bobrovs, kurš šajā disciplīnā saņēma bronzas medaļu (28.99 sek.).

Čempionātā zelta medaļu 50 m tauriņstilā izcīnīja N. Maskaļenko (24.43 sek.), bet D. Bobrovam zelta medaļa tika 200 m kompleksajā peldējumā (2:06.79).

Ģ. Feldbergs 50 m peldējumā uz muguras izcīnīja sudraba medaļu (26.41), bet bronzas medaļu – 100 m brīvajā stilā (51.36). Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) 1. kursa students Arvis Aigars sudraba medaļu izcīnīja 1500 m brīvā stila peldējumā (17:34.52).

Bronzas medaļas tika N. Maskaļenko 4 x 100 m kombinētajā stafetē un A. Aigaram 200 m tauriņstilā.

Par augstvērtīgākajiem čempionāta rezultātiem Latvijas sportistu konkurencē D. Bobrovs ieguva arī latviešu peldētāja un trenera Valērija Kalmikova speciālbalvu.

93. Latvijas čempionāts peldēšanā vienlaikus bija arī Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) atzītas kvalifikācijas sacensības 2017. gada FINA pasaules čempionātam Budapeštā Ungārijā un 2018. gada Jaunatnes Olimpiskajām spēlēm Buenosairesā Argentīnā.

Šogad čempionātā piedalījās komandas no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, ASV, Austrālijas un Alžīrijas. Sacensībās startēja vairāk nekā 400 dalībnieku.