RTU Lielajā aulā notiks jauniešu biznesa projektu konkurss «Radām novadam»

25. aprīlis, 2017
RTU studentu biznesa ideja «TreeHouse place». Foto - Andra Marta Krēsliņa / Andra Marta Photography

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielā aula kļūs par mājvietu dalībniekiem jauniešu biznesa projektu konkursa «Radām novadam» atklāšanā, kas notiks 6. maijā plkst. 12. Konkursā piedalās 12 RTU studentu komandu projekti, tai skaitā, bezpilota mikrolidaparāta elektrostaciju apsekošanas sistēma «Drone Plane», aktīvās atpūtas parks «SkateForest», lāzerpeintbola laukums «Laserfort», koka platformu modulāra sistēma būvniecībai koku galotnēs «TreeHouse place».

«Konkurss ir lieliska iniciatīva un veids, kā veicināt jauno komersantu darbību dažādos Latvijas novados, sekmējot darbavietu radīšanu, jaunu produktu un pakalpojumu piedāvājumu,» saka RTU Biznesa un inovāciju departamenta vadītāja palīdze Santa Puškarjova, piebilstot, ka konkurss ir arī proaktīvs veids, kā RTU veido dialogu ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un attīsta sadarbību.

Konkursa «Radām novadam» organizatori atlasījuši 12 RTU studentu komandu projektus, uzsverot, ka tieši RTU studenti konkursam pieteikušies visaktīvāk. Pie spēcīgākajām RTU komandu idejām min četras, piemēram, «Drone Plane» ir bezpilota mikrolidaparāta elektrostaciju apsekošanas sistēmas biznesa ideja, kuras mērķis ir izstrādāt elektrības pārvada līniju attālās diagnostikas un aerofoto un video uzņemšanas programmas bezpilota lidojošajiem aparātiem.

Projekts «SkateForest» ir aktīvās atpūtas parks, kurā trase speciāli tiks darināta, lai iegūtu Latvijas kontūras atveidu, savukārt teritorija, ko trase ierobežos, simboliski tiks sadalīta četros kultūrvēsturiskajos novados – Kurzemē, Zemgalē, Latgalē un Vidzemē.

«Laserfort» ir tematisks lāzerpeintbola laukums Daugavpils cietokšņa rajonā, kas paredzēts aktīvās atpūtas baudītājiem – gan tūristiem, gan vietējiem iedzīvotājiem. «Laserfort» ideja paredz interesentiem izvēlēties gan atsevišķus spēles laukums, gan arī pakalpojumu izbraukt uz konkrētu sev vēlamo vietu, kurā instruktora pavadībā ar lāzerpeintbolu izspēlētu dažādas tematiskās misijas un uzdevumus.

«TreeHouse place» ir koka platformu modulāra sistēma būvniecībai koku galotnēs, un idejas autoru vīzija ir radīt sezonālas un dabai draudzīgas mājas kokos vietās, kur līdz šim tas nav bijis iespējams. Piemēram, dabas parkos, rezervātos un piejūras teritorijā.

Uzņēmējdarbības konkursam «Radām novadam» kopumā pieteikušās 78 jauniešu komandas ar daudzveidīgām biznesa idejām, kam jāspēj radīt pēc iespējas lielāks sociālekonomiskais labums kādam Latvijas novadam. Konkursa mērķis ir dot iespēju apliecināt sevi talantīgiem un uzņēmīgiem Latvijas jauniešiem, izstrādājot un īstenojot dažādus biznesa projektus Latvijas novados. Paralēli konkursam projekta laikā tiks veikts pētījums par jauniešu motivāciju uzsākt uzņēmējdarbību Latvijas novados, kā arī par to, kā jaunieši pārvar izaicinājumus un sasniedz iecerētos mērķus.

Konkursu organizē biedrība «Radām novadam» sadarbībā ar ziņu portālu «Delfi». Konkurss īstenots projektā «Erasmus+: Jaunatne darbībā» un ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējumu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. aprīlis, 2017 plkst. 16:19