RTU lektore pārsteidz ar oriģināliem modes priekšmetiem

23. marts, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) lektore, māksliniece un dizainere Inga Beikule rada rotas modes gardēžiem – viņa slavenas dizaina somiņas pārvērš precīzās kopijās, kas ir nelielas sieviešu apģērba piespraudes.

Par I. Beikules dizaina priekšmetiem raksta žurnāls «Ir», norādot, ka māksliniecei vismīļākais ir Art Deco laiks – 20. gadsimta 20. gadi. Tad modē bija bija somiņas, kas veidotas no savītiem metāla posmiem, ķēdīšu auduma.

Modes vēsturi I. Beikule, kas pati kvalificēta sieviešu apģērba speciāliste un arī pedagoģe, sākusi pētīt pirms 15 gadiem, kad sākusi lasīt lekcijas RTU. Māksliniece pētījusi gan senās Grieķijas modi, gan Francijas karaļa Luija XIV galminieku gaumi līdz pat mūsdienām.

Žurnālam viņa stāsta, ka tagad paralēli lekcijām universitātē viņa vada arī ādas dizaina nodarbības interesentiem, mācot veidot ādas somas.

I. Beikules darbu izstāde vēl līdz 8. aprīlim aplūkojama Jūrmalā, Aspazijas muzejmājā.

Žurnāla «Ir» raksts

23. marts, 2017 plkst. 14:52